Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


252 osoby oglądały na żywo UFC 205 w Polsce. To nic nie znaczy

252-osoby-ogladaly-na-zywo-ufc-205-w-polsce-to-nic-nie-znaczy

Tak ponoć wyglądają oficjalne dane. 252. osoby zasiadły przed telewizorami, by w nocy z 12 na 13 listopada 2016 obejrzeć w Extreme Sports Channel galę UFC 205, w tym walkę Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz.

My, podobnie jak Juras, jesteśmy tym lekko zaskoczeni. Ale tylko lekko (akurat nas wśród tych 252 osób nie brakowało).

Co istotniejsze, wieść ta w niektórych kręgach wywołała wyraźne objawy triumfalizmu przemieszanego z kpiną. Trochę przedwcześnie, jak się zdaje.

Pomijam już fakt - znany mi z własnych doświadczeń z galami UFC, wyniesionych z Orange sport - że nie dane z transmisji były zazwyczaj wyznacznikiem popularności danej imprezy i że akurat rywalizacja w ramach Ultimate Fighting Championship była, jak to się ładnie mówiło, "trudnym kontentem".

Bo z jednej strony prestiżowym oraz szybko budującym na świecie swoją popularność, z drugiej zaś wszystko co najważniejsze w UFC, w  Polsce działo się akurat w nocy, w związku z czym jakiekolwiek badania oglądalności i "oficjalne dane" nigdy nie były adekwatne do prawdziwej rangi wydarzenia.

W Orange sport występował jeszcze jeden kłopot ze znaną federacją - przez dłuższy czas wypełniania kontraktu w Ultimate Fighting Championship nie było Polaków, co znacznie osłabiało ówczesny przekaz amerykańskiego potentata w naszym kraju.

Potem, gdy zaczęło się to zmieniać, umowa właśnie wygasła i wszystkie rosnące akurat wskaźniki przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.

Nie zmienia to jednak faktu, że popularność UFC rosła. Dzięki transmisjom oraz promocji w Orange sport - i to akurat fakt - świadomość marki powiększała się, niektórzy organizatorzy polskich gal wprost przyznawali, że zafascynowali się mieszanymi sztukami walki dzięki styczności w polskiej telewizji z wydarzeniami największej organizacji MMA na świecie.

Pewnie, że wtedy też nie była to oszałamiająca ekspansja UFC na Polskę, ale jednak. Dla zawodników, trenerów czy właśnie organizatorów gal zetknięcie z UFC często oznaczało zmianę perspektywy oraz celu.

Pisałem niedawno, że w naszym kraju jak na razie UFC przegrywa z KSW. Temu nie da się zaprzeczyć. Ale też - co ważne - organizacja Dany White'a nie wyciągnęła, jak można się domyślać, wszystkich asów z rękawa. Walka Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz może oznaczać całkiem nowy etap w historii kontaktów Ultimate Fighting Championship z Polską.

Czego najlepszym dowodem tweet Artura Mazura z wp.pl, który podkreślił że w weekend z walką Jędrzejczyk vs. Kowalkiewicz MMA była drugą, najważniejszą pod względem popularności dyscypliną, po piłce nożnej, na tym znanym portalu.

I to jest najlepszy wskaźnik tego co się u nas dzieje (o wyraźnym wzroście wejść na MMAnia.pl, przez skromność i ze względu na branżowość portalu, nawet nie wspominam), a nie kłopoty Extreme Sports Channel z odpowiednim wypromowaniem "trudnego kontentu". Co wszystkim kpiącym z oficjalnych danych dotyczących oglądalności w Polsce transmisji z Nowego Jorku przedkładam pod rozwagę.

JACEK ADAMCZYK

Opublikowano: 2016-11-17

Komentarze

av

Kawula żal dupę ściska i tyle

av

Szkoda, ze ograniczona wyobrazniowo redakcja nie wziela pod uwage wszystkich tych, ktorzy walke nagrali i obejrzeli pozniej - zaiste "rzetelna" robota dziennikarska

av

252 osoby wykupilo ppv a miliony ogladalo ta gale, uwierzcie mi

av

Głupoty

av

Dane przeklamane- u mnie na 1 tv ogladaly 3 osoby. To tez policzyli?

av

@:
Tego raczej nie policza. Ja musialem sie ograniczyc do Ipli, bo ESC nie posiadam. Tego tez nie licza. A znam kilka osob ktorzy robili dokladnie to samo

av

@slawko_84:
To nie bylo ppv - dostepne dla wszystkich widzow Extreme Sports za darmo!

av

wole 250 widzow ufc niz milion widzow MamedSW

av

nie kazda kablowka ma extream sports a ciekawe jak policza ile osob ogladalo streamy z extreme

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również