Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


ACB 29. Po 5 tysięcy dolarów dla Szmigielskiego, Khamazaeva i Raisowa

acb-29-po-5-tysiecy-dolarow-dla-szmigielskiego-khamazaeva-i-raisowa

6 nokautów, 3 poddania i aż 7 pojedynków zakończonych w pierwszej rundzie. Podczas gali ACB 29 na pewno nie brakowało świetnych walk i sportowych emocji. Polscy zawodnicy dobrze zaprezentowali się w klatce na Torwarze!

Walki z karty wstępnej ACB 29 przebiegły błyskawicznie. Aż 5 pojedynków zakończyło się już w pierwszej rundzie. Zawodnicy MMA, którzy triumfowali w klatce pokazali wysoką klasę sportową. Najlepszy polski muszy Marcin Lasota (9-3 MMA) przegrał z Dagestańczykiem Askarem Askarovem (5-0 MMA), ale jego klubowy kolega Damian Szmigielski (8-1 MMA) odklepał zmęczonego Ukraińca Alexandra Pletenko (10-3 MMA) pięknym trójkątem nogami.

Jestem bardzo zadowolony z gali. To były walki na bardzo wysokim poziomie. Cieszą mnie sukcesy Polaków, którzy pomimo nie łatwych przeciwników, pokazali sportową klasę i pną się w górę rankingów – mówi Baysangur Edelbiev, przedstawiciel organizacji Absolute Championship Berkut w Polsce i dodaje: - Bonusami w kwocie 5 tysięcy dolarów nagrodziliśmy Damiana Szmigielskiego, Magomeda Khamazaeva oraz Yusufa Raisova.

Podczas karty głównej Polacy triumfowali trzykrotnie. Michał Andryszak (16-6) i Adam Zając (9-2-1) znokautowali swoich przeciwników już w pierwszej rundzie a Adrian Zieliński wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Na uwagę zasługuje też pojedynek Sebastiana Romanowskiego (10-6-1) z młodziutkim Czeczenem. Zgodnie z oczekiwaniami to był pojedynek na miarę walki wieczoru. Utalentowany Yusup Raisov (8-0) po jednogłośnej decyzji sędziów dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną i pozostaje niepokonany.

Rosyjski pojedynek w walce wieczoru o pas ACB w kategorii ciężkiej zakończył się jednogłośną decyzją sędziów o przyznaniu tytułu nowemu mistrzowi. Dagestańczyk Salimgirey Rasulov (15-6) wcześniej pokonywał takich zawodników jak Michał Andryszak czy Marcin Różalski.

To była udana gala dla ACB a organizatorzy zapowiadają powrót do Polski jeszcze latem tego roku.

Oficjalna informacja organizatorów

Opublikowano: 2016-02-09

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również