Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


ACB 35. Bardzo udany występ Adriana Zielińskiego w Tbilisi

acb-35-bardzo-udany-wystep-adriana-zielinskiego-w-tbilisi

Adrian Zieliński (16-4 MMA), były mistrz PLMMA walczący teraz w organizacji Absolute Championship Berkut, odniósł drugie zwycięstwo w ACB. Polak, po dobrej walce, pokonał na ACB 35 w Tbilisi Rasula Edieva (6-3 MMA).

Początek pojedynku należał do Rosjanina. To on narzucił swoje warunki Polakowi i to on sprowadził Zielińskiego do parteru, od razu atakując go duszeniem zza pleców.

29-letni reprezentant Berkutu Arrachionu Olsztyn nie dał się jednak zaskoczyć i wspierany podpowiedziami z narożnika udzielanymi przez Pawła Derlacza (m.in. "szukaj podparcia") ciężko pracował nad wydostaniem się z niekorzystnego dla siebie położenia.

Po trzech minutach pierwszego starcia walka znów powróciła do stójki i od tej pory Zieliński nie pozwalał już Edievowi na taka dominację, do jakiej dopuścił na początku rywalizacji.

Przełomowa dla losów konfrontacji była dziesiąta sekunda drugiej rundy. Polak trafił wtedy rywala potężnym prawym, po którym zamroczony rosyjski wojownik prawie okręcił się wokół własnej osi.

Zielińskiemu nie potrzeba było więcej zachęty, by ruszyć do dobicia rywala. Powstrzymywany przez sekundantów przed zbyt nachalnymi atakami i nie pchający się w związku z tym na siłę do parteru klubowy kolega Mameda Khalidova oraz Joanny Jędrzejczyk wyczekał na odpowiedni moment, poobijał ze wszystkich stron głowę rywala i ostaetcznie w 2:13 drugiej rundy poddał Rasula Edieva duszeniem zza pleców.

Zieliński po raz kolejny udowodnił więc, że należy do ścisłej czołowki polskich wojowników MMA w kategorii lekkiej. Kiedy wykona kolejny krok naprzód i zaliczy kolejną zmianę pracodawcy?

Być może już bardzo niebawem.

JAM

Foto: ACB

Opublikowano: 2016-05-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również