Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Aleksander Emelianenko wraca do MMA. Podpisał kontrakt z ProFC

aleksander-emelianenko-wraca-do-mma-podpisal-kontrakt-z-profc

Trzy miesiące po podjęciu decyzji o zakończniu kariery były zawodnik PRIDE, świetnie znany także w Polsce brat Fedora, Aleksander Emelianenko (21-6 MMA, 1-0 ProFC) zmienił zdanie i ogłosił, że powraca do MMA, by walczyć dla rosyjskiej organizacji ProFC - poinformował portal Sherdog.com.

"Spędziłem kilka ostatnich miesięcy w prawosławnym klasztorze na górze Athos w Grecji i miałem wiele rozmów z kapłanami oraz starszyzną" - napisał 31-letni wojownik na swojej stronie interenetowej. "Otrzymałem błogosławieństwa oraz radę, bypowrócić do sportu. Dlatego podpisałem długoterminowy kontrakt z ProFc i wkrótce, najprawdopodobniej w lecie, zobaczycie mój debiut w nowej organizacji i zarazem kolejny występ w klatce".

Aleksander Emelianenko walczył po raz ostatni na M-1 Challenge 35, 15 listopada 2012. Przegrał wtedy z Jeffem Monsonem przez poddanie w drugiej rundzie. Niedługo potem młodszy z braci Emeliannenko został wyrzucony z M-1.

- Aleksander ciągle naruszał warunki kontaktu i dlatego mieliśmy pełne prawo go anulować. Teraz jest wolnym zawodnikiem. Już z Aleksandrem nie współpracujemy ani nie jesteśmy odpowiedzialni za to, co będzie robił - opowiadał w tamtym czasie Vadim Finkelstein, szef M-1 Global.

A Aleksander postanowił zakończyć karierę. Nie na długo, jak się okazuje.

Jego brat Fedor natomiast wciąż pozostaje niezłomny. Oraz podkreśla, że tylko Bóg mógłby namówić go do powrotu. Ciekawe więc, czy podobnie jak Aleksander, wybiera się do klasztoru na górze Athos.

WOJ/Sherdog.com

Opublikowano: 2013-03-21

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również