Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Anderson Silva: "Nie przestanę walczyć dopóki nie odbiorę pasa!"

anderson-silva-nie-przestane-walczyc-dopoki-nie-odbiore-pasa

Legendarny Anderson Silva (33-6 MMA 16-2 UFC) poraz kolejny zmienia swoje plany na przyszłość. Jeszcze miesiąc temu twierdził, że nie zamierza już walczyć o pas Ultimate Fighting Championship, lecz w ostatnim wywiadzie "The Spider" powiedział, że nie zawiesi rękawic na kołku, jeśli nie odzyska swojego tytułu.

"Nie przestanę walczyć, dopóki nie odbiorę swojego pasa, chcę przynajmniej jeszcze spróbować"

Anderson Silva w UFC zadebiutował w czerwcu 2006 roku. W pierwszej walce potrzebował zaledwie 49 sekund by znokautować w fantastycznym stylu Chrisa Lebena.

Druga walka Brazylijczyka była już walką o pas, który był w posiadaniu mocnego wówczas Richa Franklina. "The Spider" znokautował kolanami Amerykanina w niespełna 3 minuty i odebrał mu tytuł mistrzowski w wadze średniej.

Od walki z Richem Franklinem rozpoczęła się hegemonia Spidera. Brazylijczyk wygrał kolejne 14 walk, w tym 10 razy bronił tytułu (stoczył 3 walki w kategorii półciężkiej i jedną walkę w średniej, w której stawką nie był pas mistrzowski, ponieważ Travis Lutter nie zrobił wagi) ustanawiając rekord UFC w obronie pasa, który do dziś nie został pobity.

Dopiero w lipcu 2013 roku Silva stracił pas na rzecz Chrisa Weidmana. Amerykanin znokautował "Pająka" i odebrał mu tytuł, który był w posiadaniu Brazylijczyka przez 7 lat.
Niespełna pół roku później doszło do rewanżu, który zapadnie w pamięci Silvy na bardzo długo. W drugiej rundzie Weidman zablokował lowkicka Andersona kolanem, wskutek czego Brazylijczyk doznał makabrycznego złamania nogi, a walka została natychmiast przerwana.

Teraz "The Spider" wraca, by po ponad roku przerwy zmierzyć się z Nickiem Diazem 31 stycznia na gali UFC 183.

DAMIAN TOKARSKI

Opublikowano: 2014-09-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również