Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Anderson Silva zdyskwalifikowany na rok za stosowanie dopingu

anderson-silva-zdyskwalifikowany-na-rok-za-stosowanie-dopingu

Sportowa Komisja Stanu Nevada (NSAC) nie miała litości ani nie znalazła okoliczności łagodzących dla Andersona Silvy. Były mistrz UFC w wadze średniej został zdyskwalifikowany na rok i ukarany grzywną w wysokości 380 tys. dolarów za stosowanie sterydów.

Na nic więc zdały się próby różnorakich tłumaczeń i przeprosiny brazylijskiego wojownika, który - choć nie przyznał się do tego, że świadomie zażywał doping - zapewniał, że nigdy więcej nie skorzysta z leków, w których potencjalnie mogły znajdować się podobno wykryte u niego zakazane substancje. Nawet tych poprawiających potencję.

Komisja odrzuciła więc argumenty obrońców Silvy (33-6, 1 NC MMA; 16-2, 1 NC UFC) o rzekomej przypadkowej "wpadce", jaką miał zaliczyć Brazylijczyk. Na nic zdały się również próby udowodnienia, że "Spider" przeszedł inne testy, zaordynowane równolegle do tych pozytywnych, tyle że przeprowadzone w innym labotratorium.

Nie udało się też "Pająkowi" wyprosić u przedstawicieli komisji odstąpienia od kary dyskwalifikacji, mimo że przedłożył dokumenty dowodzące, iż jeszcze inny test przeprowadzony mniej więcej w tamtym czasie co ten obciążający, również nie wykazał w jego organizmie obecności środków dopingujących.

NSAC pozostała nieugięta. Silvie odebrano, odniesione 6 stycznia 2015 na UFC 183 zwycięstwo nad Diazem (werdykt zmieniono na "no contest"), a także nakazano zwrot 600 tys. dolarów wypłaty oraz 200 tys. premii należnej wstępnie Brazylijczykowi jako procent ze sprzedaży gali w pay-per-view. Do tego Silva będzie musiał opłacić wszystkie koszta procesowe.

A do klatki wróci najwcześniej 31 stycznia 2016. O ile w ogóle wróci...

JAM

Opublikowano: 2015-08-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również