Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Badanie próbki B potwierdziło: Mir był na dopingu. Przez mięso kangura?

badanie-probki-b-potwierdzilo-mir-byl-na-dopingu-przez-mieso-kangura

Frank Mir (18-11 MMA, 16-11 UFC) sam wyjawił informację, której można się było spodziewać: oto otrzymał potwierdzenie, że w próbce B pobranej od niego po marcowej UFC Fight Night 85 w Australii i po pojedynku z Markiem Huntem, także znajdował się dowód na stosowanie dopingu. Pierwsze informacje o tym, że Mir jest podejrzany o korzystanie z niedozwolonego wspomagania pojawiły się już w kwietniu.

Wszystko to oznacza najprawdopodobniej, że byłego mistrza UFC w wadze ciężkiej nie zobaczymy już więcej w Oktagonie. Mirowi grozi bowiem dwuletnia dyskwalifikacja. Sam zainteresowany wyjaśnił, że jeśli faktycznie spotka go taka kara, odejdzie z MMA.

Przy okazji jeden z najlepszych zawodników UFC w wadze ciężkiej w historii nie przyznał się do świadomego brania niedozowlonych substancji. I spekulował na temat ewentualnego niedobrowolnego "połknięcia" sterydów, których obecność wykryto w jego organizmie.

Być może - zastanawiał się amerykański wojownik - doping znajdował się w mięsie kangura, które zjadł przed galą w Brisbane. Kiedyś bowiem zdarzyło się, że u jednego z zawodników ligi futbolu amerykańskiego także znaleziono zakazane środki, jednak potem wyszło na jaw że nie brał ich z premedytacją - znalazły się bowiem w daniu, którym poczęstowano go w Meksyku.

Czy więc Mir zjadł nafaszerowanego sterydami kangura? On sam sugeruje, że to możliwe. I przy okazji zgłasza obiekcje co do rzetelności oraz obiektywności laboratorium, w którym przeprowadzono testy obu jego próbek. Zgodnie z teorią Mira jeśli ktoś powiedział A, to na pewno powie potem B.

I dlatego jeśli już raz podano, że w organizmie jakiegoś zawodnika wykryto doping, z podanych rewelacji nikt nie będzie chciał się potem wycofać.

Dlatego, uważa Amerykanin, testy próbek A i B nie powinny być nigdy wykowywane w tym samym laboratorium.

Wszystko to, co mówi teraz legenda MMA, nie zmienia jednak faktu iż znalazł się w poważnych kłopotach.

Mir z ostatnich ośmiu pojedynków wygrał dwa. 36-letni Amerykanin doznawał porażek w potyczkach z Juniorem dos Santosem, Danielem Cormierem, Joshem Barnettem, Alistairem Overeemem, Andreiem Arlovskim i z wspomnianym Huntem.

Jeśli zaś chodzi o dwa wspomniane sukcesy to Mir, w pierwszych rundach, znokautował na UFC Fight Night 61 Antonio "Bigfoota" Silvę oraz na UFC Fight Night 71 Todda Duffee'ego.

WOJ

Opublikowano: 2016-05-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również