Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Bellator 131. Will Brooks, mistrz wagi lekkiej, rywalem Marcina Helda

bellator-131-will-brooks-mistrz-wagi-lekkiej-rywalem-marcina-helda

Podczas gali Bellator 131, w walce o tytuł mistrza wagi lekkiej, po raz drugi w historii zmierzyli się Will Brooks i Michael Chandler. Podczas pierwszej potyczki w maju tego roku lepszy był Brooks i to on został tymczasowym czempionem.

Teraz, w rewanżu, 28-letni wojownik z American Top Team znokautował Chandlera w czwartej rundzie i dzięki temu wywalczył właściwy tytuł oraz został pełnoprawnym mistrzem Bellatora w kategorii do 70 kg.

To oznacza, że właśnie z Brooksem, prawdopodobnie w pierwszych miesiącach 2015 roku, zmierzy się Marcin Held. Polak, zwycięzca ostatniego turnieju Bellatora w wadze do 155 funtów, opowiadał niedawno w rozmowie z portalem MMAnia.pl o tym, że bardziej byłby zadowolny, gdyby nadarzyła się okazja do rewanżu z Chandlerem, z którym przegrał swój pierwszy w historii pojedynek w Bellatorze.

Los jednak chciał inaczej. Brooks (15-1 MMA, 7-1 BMMA), który podobnie jak Polak ma koncie triumf w turniejowej rywalizacji (tyle że w jej wcześniejszym, 9. sezonie), nie przegrał sześciu kolejnych walk. Amerykanin, były futbolista amerykański, doznał jak na razie tylko jednej porażki w karierze. Na Bellatorze 91 szybko rozprawił się z nim Saad Awad, któremu zresztą niedługo potem Brooks zrewanżował się za porażkę.

Marcin Held (20-3 MMA, 9-2 BMMA) z ostatnich jedenastu walk wygrał dziesięć. Polski wojownik, do końca listopada trenujący w USA, może zostać pierwszym w historii reprezentantem naszego kraju, który zdobędzie mistrzowski pas organizacji Bellator.

JAM

Foto: Bellator

Opublikowano: 2014-11-16

Komentarze

av

Zapomnieliście że jest Jansen jeszcze który wygrał turniej przed Heldem i to on ma obiecana walkę o pas a nie Marcin.

av

@:
Nie zapomnieliśmy. Sytuacja jest jednak niejasna, sam Marcin mówił nam, że ma obiecaną walkę o pas na początku 2015 roku. Do końca listopada wszystko powinno się wyjaśnić, jednak wiele wskazuje na to że to jednak Marcin będzie bił się o tytuł. Poczekajmy

av

Held wygrał turniej do 155 funtów, a nie do 115

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również