Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Bellator 149. Shamrock i Kimbo Slice brali sterydy. Shamrock dodatkowo...

bellator-149-shamrock-i-kimbo-slice-brali-sterydy-shamrock-dodatkowo

O tym, że Ken Shamrock (28-17-2 MMA, 0-2 BMMA, na zdjęciu) i Kimbo Slice (6-2 MMA, 2-0 BMMA) zostali przyłapani po gali Bellator 149 na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących już pisaliśmy. W związku jednak z tym, że zaistniały nowe okoliczności całej sprawy - ujawniono bowiem konkretne substancje, jakie zażywali obaj wojownic - wracamy jeszcze na chwilę do tematu.

W organizmach i Shamrocka, i Kimbo Slice'a wykryto nandrolon, czyli popularny steryd anaboliczny.

U 52-letniego, byłego mistrza UFC znaleziono dodatkowo ślady metadonu, czyli bardzo mocnego, kilka razy silniejszego od morfiny, opioidowego leku przeciwbólowego. Dodajmy, że do grupy substancji opioidowych zalicza się, poza wymienionymi wcześniej, także kodeinę i heroinę.

Obaj panowie, za stosowanie niedozwolonych środków, zostali ukarani rocznym zawieszeniem i grzywną po 5 tys. dolarów każdy. Jeśli Shamrock i Slice zdecydują się przyjąć karę do 31 marca, moga liczyć na zmniejszenie grzywny do 3 tys.

Dodajmy, że u obydwu wojowników, jak wynika z testów, stosunek testosteronu do epitestosteronu (T/E) wynosił najpierw 12,4-1, a potem 6,4-1. Normalnie wartość ta wynosi 1-1, przy czym rozpatrująca sprawę Sportowa Komisja w Teksasie dopuszcza jako normę T/E w stosunku 4-1.

Przypomnijmy: Shamrock przegrał podczas gali Bellator 149 z Royce'em Garcie'em, natomiast Kimbo Slice po żenującycm pojedynku pokonał zrzucającego przed walką wiele kilogramów Dadę 5000, co o mało nie skończyło się dla tego ostatniego bardzo poważnymi konsekwencjami - Dada był odwieziony do szpitala, gdzie w pewnym momencie nastąpiło przerwanie pracy serca.

Dla Shamrocka jest to druga, ofiicjalna wpadka dopingowa. Pierwszą zaliczył w 2009 roku.

WOJ

Opublikowano: 2016-03-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również