Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Bisping vs. Mousasi i inne ciekawe walki w rozpisce UFC Fight Night 83

bisping-vs-mousasi-i-inne-ciekawe-walki-w-rozpisce-ufc-fight-night-83

Trzy ciekawe walki znalazły się w rozpisce kolejnej w historii, londyńskiej gali UFC. Podczas UFC Fight Night 83, 27 lutego 2016 w stolicy Anglii, zobaczymy potyczki Michael Bisping vs. Gegard Mousasi, Mike Wilkinson vs. Makwan Amirkhani oraz Norman Parke vs. Rustam Khabilov.

Zajmujący siódme miejsce w rankingu wagi średniej Michael Bisping (27-7 MMA, 17-7 UFC) powróci, by walczyć w rodzinnych stronach po raz pierwszy od 2010 roku. Wtedy to na UFC 120, także w O2 Arena, "The Count" po porywającym pojedynku, pokonał jednogłośną decyzją sędziów Yoshihiro Akiyamę i zgarnął, podobnie jak rywal, bonus za udział w najlepszej walce gali.

Tym razem przeciwnikiem 36-letniego Anglika będzie nr 8 rankingu UFC Gegard Mousasi (37-6-2 MMA, 4-3 UFC). Były mistrz Strikeforce w wadze półciężkiej to na pewno jedno z poważniejszych wyzwań, jakie postanowiono przed wojownikiem, urodzonym w brytyjskiej bazie wojskowej na Cyprze.

Reprezentujący Holandię 30-letni "The Dreamcatcher" jako zawodnik UFC pokonał już m.in. Dana Hendersona oraz Costasa Philippou. Teraz ma nadzieję poprawić sobie rekord dorzucając do listy zwycięstw cenny triumf nad Bispingiem.

W innej, zaplanowanej na londyńskie wydarzenie potyczce będziemy mogli obejrzeć dwóch młodych, utalentowanych reprezentantów UFC: Mike'a Wilkinsona (9-1 MMA, 2-1 UFC) i Makwana Amirkhaniego (12-2 MMA, 2-0 UFC).

Wilkinson, w swoim ostatnim boju, pokonał w dwie minuty Niklasa Backstroma. Anglik otrzymał za swój imponujący wyczyn nagrodę w postaci dodatkowych 50 tys. dolarów bonusu. Potem jednak, z powodu kontuzji, nie oglądaliśmy go w Oktagonie przez rok. Warto dodać, że oba pojedynki "The Warrior" w UFC kończyły się już w pierwszych rundach.

Dla zwycięzcy wspomnianej powyżej potyczki sukces będzie oznaczał kolejny krok w marszu ku szczytowi kategorii piórkowej największej organizacji MMA na świecie.

Tak jak Norman Parke (22-4-1 MMA, 5-2-1 UFC) i Rustam Khabilov (17-3 MMA, 3-2 UFC) zrobia pewnie wszystko, by wspiąć sie w rankingu najlepszych wojowników w kategorii do 155 funtów (czyli do 70 kg.).

JAM/oficjalna informacja UFC

Opublikowano: 2015-12-01

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również