Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Bitwa warszawska. Piotr Strus nie rozczarował. WYNIKI

bitwa-warszawska-piotr-strus-nie-rozczarowal-wyniki

To był trochę powrót do przeszłości. Gala "Fight Cup. The Battle of Warsaw" swoim klimatem przypominała te, od których zaczęła się w Polsce kariera MMA.

Stołeczny, mieszczący się w dawnych zakładach mechanicznych Nowotki Fort United 22. Kameralny, z przyciemnionymi światłami, kanapami rozstawionymi pod klatką, reklamą wódki gorzkiej żołądkowej rozwieszonej tuż obok rampy oświetlającej ring, a także specyficzne emocje towarzyszące wszystkim walkom: takiej atmosfery nie da się odczuć podczas tych największych widowisk organizowanych w naszym kraju.

Aż chciałoby się powiedzieć: i wielka szkoda. Cóż, być może faktycznie niektórzy zawodnicy - jak to mówią komentatorzy piłkarscy - braki w wyszkoleniu nadrabiali ambicją, jednak nikt z oglądających nie miał prawa oczekiwać, że nagle ujrzy na Woli, w okrągłej klatce, najlepszych wojowników świata. Tutaj liczyli się lokalni bohaterowie, ich zaangażowanie i wsparcie przyjaciół.

Największe brawa zebrał bohater pojedynku wieczoru Piotr Strus, który decyzją sędziów (choć podaną w przedziwny sposób, najpierw bowiem zakomunikowano, że po dwóch rundach będzie jeszcze dogrywka) pokonał Pawła Zalewskiego. Zasłużenie, jednak nie była to najlepsza walka Strusa w życiu (na zdjęciu Strus na dole, Zalewski na górze)

- Mam tego pełną świadomość. Przede mną jeszcze wiele pracy. Słysze co prawda bez przerwy, że mam talent i jestem jakimś tam dobrze zapowiadającym się "prospektem", jednak nie biorę tego za bardzo do głowy. Musze wciąż ciężko trenować. To wiem na pewno - opowiadał w rozmowie z MMAnia.pl niepozorny miłośnik informatyki, który na razie pozostaje niepokonany jako zawodnik mieszanych sztuk walki.

Wielu kolegów wspierało także Kamila Walusia, który trenuje w stołecznym klubie Copacabana z Łukaszem Jurkowskim. Juras był po występie swego podopiecznego wielce zadowolony, podkreślał jego ambicję, natomiast sam bohater powiedział że rywal Piotr Wieryszko łatwy nie był, jednak jako że go zlekceważył, poniósł zasłużoną karę.

I - trzeba przyznać - była to kara niesłychanie bolesna. Wieryszko wyglądał bowiem po wszystkim bardzo źle i nie był w stanie o własnych siłach opuścić klatki.

>>> TUTAJ ZDJĘCIA CAŁKOWICIE ROZBITEGO WIERYSZKI <<<

Tak naprawdę jedynym, bardzo rozczarowującym momentem gali, był występ znanego z KSW Wojciecha Orłowskiego. Orłowski przegrał niespodziewanie przez TKO z Wojciechem Antczakiem.

Przegrać jednak nie powinien, ponieważ jego niepowodzeniu towarzyszyły kuriozalne okoliczności. Orłowski od początku dominował w ringu, obsypywał przy tym rywala gradem ciosów. Przeciwnik bardzo szybko zaczął krwawić. Nie wiedzieć czemu sędziowie dwukrotnie pozwolili, by lekarze bardzo powoli doprowadzali Antczaka do stanu używalności.

Aż w końcu Orłowski znalazł się w parterze i był bity zza pleców. Mimo, że zasłaniał głowę oraz - tak się przynajmniej wydawało - uderzenia przeciwnika nie robiły mu krzywdy, sędzia postanowił ostatecznie zakończyć bój. Brak protestów ze strony przegranego był w tym momencie bardzo wymowny.

Bardziej nawet niż zachowanie Roberta Białoszewskiego, który niemiłosiernie tłuczony z dosiadu przez Bartosza Fabińskiego, został w końcu uratowany przez sędziego. Białoszewski, w ramach wdzięczności, ciągle jeszcze zamroczony, postanowił założyć arbitrowi trójkątne duszenie. Nieskutecznie, na szczęście.

Jacan (MMAnia.pl)

Fot. Paweł Polkowski (MMAnia.pl)

Walka wieczoru:

 • 84 kg.: PIOTR STRUS (7-0) vs. Paweł Zalewski (4-1): decyzja sędziów

Extra Fight:

 • 93 kg.: WOJCIECH ANTCZAK (5-2-1) vs. Wojciech Orłowski (3-5): TKO (uderzenia w parterze), 1. runda

Pozostałe:

 • Open.: KAMIL WALUŚ (1-1) vs. Piotr Wieryszko (0-1): TKO, 1. runda
 • 84 kg.: BARTEK FABIŃSKI (1-0) vs. Robert Białoszewski (0-1): TKO (uderzenia w parterze), 1. runda
 • 93 kg.: SŁAWOMIR TOMCZAK vs. Przemysław Waliduda (0-4): poddanie (dżwignia na łokieć), 1. runda
 • 77 kg.: Piotr Rakowski (1-1-1) vs. Marian Ziółkowski (0-0-1): remis

Opublikowano: 2011-11-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również