Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


BLOG MARCINA NAJMANA. Książka o Jerzym Kuleju, czyli pamiątka

blog-marcina-najmana-ksiazka-o-jerzym-kuleju-czyli-pamiatka

Moja przyjaźń z Jerzym Kulejem, najwybitniejszym polskim bokserem, trwała blisko 10 lat. Byłem wielkim szczęściarzem, że udało mi się poznać tak wybitnego i dobrego człowieka. Talentem nie dorastałem mu do stóp, a i tak potrafił doprowadzić mnie do dwunastu zwycięstw z rzędu w boksie zawodowym.

Z racji tego, że Jerzy Kulej był człowiekiem z krwi i kości nie brakowało rownież w jego życiu zakrętów, jednak zawsze potrafił wyjść na prostą. Książka ta jest pamiątką, moim wspomnieniem tego, jakim był.

W książce poruszyłem wiele wątków z życia Mistrza oraz osób z nim związanych. Można sobie po lekturze tej książki wyrobić zdanie na temat wielu sytuacji, o których dotąd można było zdobyć tylko lakoniczne informacje.

A to cytat z książki, na zachętę, by po nią sięgnąć:

Restauracja była pełna gości, a nasz stolik, z rezerwacją na cztery osoby, bo była z nami jeszcze Kasia, partnerka Salety, był usytuowany na samym środku sali. Atmosfera bardzo sympatyczna, dokoła uśmiechnięci ludzie, wykwintne dania. Żyć nie umierać, sielanka... A tu nagle Katarzyna szybkim, dynamicznym ruchem wyrwała mu z ręki telefon. Chwila niepewności, i nagle plask, plask! I poprawka. I jeszcze raz! Zaczęła strzelać po twarzy byłego mistrza Europy w boksie.

Ale Kasiu, ale Kasiu... - próbował coś jej tłumaczyć. Negocjacje skończyły się fiaskiem, a Katarzyna wystrzeliła w twarz Przemka kolejną serię plasków. O co poszło? Cóż, Kasia zobaczyła, jak Przemek wysyła do żony czułe esemesy.

(Marcin Najman, "Jerzy Kulej. Mój mistrz", Wydawnictwo OLE, Warszawa 2014)

http://www.empik.com/jerzy-kulej-moj-mistrz-najman-marcin,p1095698970,ksiazka-p?gclid=CIXOxreFr78CFVIPtAodQHoAaw

MARCIN NAJMAN

Opublikowano: 2014-07-06

Komentarze

av

Żenada. Nie bardzo rozumiem co ten cytat ma wspólnego z Panem Kulejem. Po przeczytaniu tego fragmentu wydaje mi się że lepszym tytułem byłoby "Najman&Saleta waga papierowa"
Pozdrawiam

av

Czemu żenada ?;> Cytat po prostu wyjęty z kontekstu. Nie ważne kto to napisał, ale ważne, że napisał.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również