Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Bohaterowie PLMMA Championships: Marcin Najman

bohaterowie-plmma-championships-marcin-najman

Dziś inaczej. O Marcinie Najmanie za wikipedia.pl. Tylko i wyłącznie. Marcin Najman - przypomnijmy - w sierpniu tego roku będzie walczył w Częstochowie o mistrzostwo Europy w K-1 z Jahmaiem Satischem. Wszystko wskazuje na to, że bez względu na wynik tego pojedynku, obaj panowie stoczą rewanż właśnie 4 listopada 2016, podczas PLMMA Championships na warszawskim Torwarze.

Choć Mirosławowi Oknińskiemu marzy się, aby podczas tej gali doszło do innego rewanżu, czyli pojedynku w K-1 Marcin Najman vs. Przemysław Saleta 2...

Marcin Najman (ur. 13 marca 1979 w Częstochowie) – polski pięściarz wagi ciężkiej, zawodnik mieszanych sztuk walki.

Wykształcenie.

Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie z 1998 (grał na kontrabasie). Ukończył pedagogikę (wychowanie muzyczne) na WSP w Częstochowie.

Boks.

W zawodowym boksie zadebiutował 30 kwietnia 2001, przegrywając przez nokaut. W kolejnych dwóch walkach również poniósł porażki przed czasem (w tym z rozpoczynającym zawodową karierę Dawidem Kosteckim). Następnie, w latach 2004-2008, wygrał 12 walk z rzędu, efektem czego był występ w walce przeciwko Andrzejowi Wawrzykowi, której stawką było zawodowe międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej. 19 kwietnia 2008 Najman został znokautowany przez Wawrzyka w drugiej rundzie.

W 2013 po 4,5-letniej przerwie powrócił do walk bokserskich, a jego przeciwnikiem został Słowak, Martin Pacas. Najman wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Do momentu przerwania pojedynku posłał rywala trzykrotnie na deski.

30 listopada 2013 na gali boksu Fight Night 7 - „Obrona Częstochowy” w Częstochowie, Najman pokonał przez TKO reprezentanta Bośni i Hercegowiny Aleksa Serbica (0-1-2) w trzeciej rundzie.

Jest współzałożycielem grupy promotorskiej NG Promotions. 29 października 2010 roku zorganizował w Skarżysku-Kamiennej swoją pierwszą galę boksu zawodowego. 25 października 2014 roku wyszykował w Częstochowie pożegnalną walkę Andrzeja Gołoty.

Od 2015 roku grupa promotorskiej Najmana zmieniła nazwę na NW Promotion.

Kick-boxing.

W 1998 i 1999 roku był wicemistrzem Polski juniorów w kick-boxingu w formule light contact.

5 listopada 2011 roku, podczas gali MMA Attack 1 na warszawskim Torwarze zmierzył się z Przemysławem Saletą w pojedynku na zasadach K-1 (rewanż za ich walkę w formule MMA z 2010), który przegrał w pierwszej rundzie w wyniku poddania spowodowanego kontuzją nogi.

Na 8 grudnia 2012 w Londynie planowano walkę ze strongmanem Tyberiuszem Kowalczykiem, lecz 27 października Najman zrezygnował z pojedynku ze względu na „niewywiązanie się z ustaleń, organizatorów tej walki”.

28 sierpnia 2016 w Częstochowie Marcin Najman stoczy pojedynek o mistrzostwo Europy organizacji WKU w K-1. Jego rywalem będzie Jahmai Satisch.

MMA.

W 2009 roku podpisał kontrakt na walki na zasadach MMA z organizacją KSW. Z powodu kontuzji odwołano jednak jego debiut na gali KSW XI (12 maja 2009 przeciw Jahmaiowi Satischowi).

Nastąpił on 11 grudnia 2009 na KSW 12 przeciwko Mariuszowi Pudzianowskiemu, z którym przegrał w 43. sekundzie. Trenerem Najmana przed KSW XII był Robert Kostecki.

W swoim drugim występie w MMA podczas gali KSW 14: Dzień Sądu Najman przegrał z Przemysławem Saletą na skutek duszenia.

27 kwietnia 2012 roku na gali MMA Attack 2 w Katowicach przegrał z debiutującym w MMA litewskim kulturystą Robertem Burneiką w 2. rundzie przez poddanie. Po tej porażce zapowiedział, że była to jego ostatnia potyczka w karierze.

27 grudnia 2014 Najman powrócił do walk w formule MMA. W pojedynku z Michałem Dobiasem zwyciężył przez duszenie gilotynowe w 44 sekundzie.

Źródło: wikipedia.pl

Opublikowano: 2016-06-24

Komentarze

av

Organizacja PLMMA to żenada , właściciel tej organizacji , pan Okniński , wpuszczając do klatki takich PSEUDO gwiazdorów jak : Najman , Trybson czy Ozdoba robi z siebie pośmiewisko , nie wydał bym za to widowisko złamanego grosza !!

av

@Adrian z Krk :
Najman walczył też dla KSW, a Ozdoba dla MMA Attack.

av
Adrian z Krk :
Organizacja PLMMA to żenada , właściciel tej organizacji , pan Okniński , wpuszczając do klatki takich PSEUDO gwiazdorów jak : Najman , Trybson czy Ozdoba robi z siebie pośmiewisko , nie wydał bym za to widowisko złamanego grosza !!
A ludzie pewnie nie wydają złamanego grosza tylko kilkadziesiąt złotych za bilet. A Mirek jeszcze niedawno krzyczał że pajace mają spi*rdalać z MMA a zawalczy u niego na gali największy z największych- Bad Boy Ozdoba

av

Najman to porażka. Ustawia se walki ze Słowakami po czym nokautuje ich ciosami na tułów. Ciekawe za ile podlozy mu się Satsch?

av

Tutaj chodzi o show i biznes. Przypominam że KSW właśnie dzięki walce Pudzian vs Najman się wypromowali Gdyby nie tamta walka to nie było by dzisiaj Pay per View dla KSW.

av

czlowiek który zdobyl 2 blachy na mp, sory srebrne
buja sie na legendzie od 1999 smiech na sali mysle ze jak na polska lige to 4 czyli 300 miejsc w polsce jesli chodzi o noge bo wjuniorach kazdy cos zobyl

av

z naprawde całym szacukiem dla niego 19 walk stoczonych od 99 mamy 2016 i on nazywa sie sportocem mysl ze przestal nim byc w 99

av

on wie co to olimpiada i zawodostwo co to sport mi sie wydaje ze nie pamieta buja sie na legendzie.ps.sory kazdy to wie

av

testosteron ..........................................................

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również