Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Były mistrz UFC Ben Henderson podpisał kontrakt z organizacją Bellator

byly-mistrz-ufc-ben-henderson-podpisal-kontrakt-z-organizacja-bellator

To pierwszy, tak spektakularny transfer od czasu, gdy organizacją Bellator zaczął zarządzać Scott Coker. Benson Henderson (22-5 MMA, 10-3 UFC), któremu niedawno wygasł kontrakt z Ultimate Fighting Championship, postanowił zmienić barwy. I związał się właśnie z Bellatorem.

Henderson bił się po raz ostatni w listopadzie tego roku, na UFC Fight Night 79. Amerykanin, z koreańskimi korzeniami, pokonał w Seulu niejednogłośną decyzją sędziów Jorge Masvidala.

Przed tym bojem, w lutym 2015, reprezentant MMA Lab wygrał z Brandonem Thatchem i udanie zadebiutował w ten sposób w kategorii półśredniej. Wcześniej, po pierwszych w historii dwóch porażkach z rzędu - z Rafaelem dos Anjosem oraz Donaldem Cerrone - "Smooth" postanowił znaleźć nowy sposób na odnoszenie zwycięstw.

Henderson to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki, który zawodowo zajmuje się tym sportem od 10 lat. 32-letni wojownik zdobył dotychczas tytuły mistrza organizacji WEC oraz federacji UFC w wadze lekkiej. Jest także posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu oraz w taekwondo.

Ostatnia potyczka z Masvidalem (który zastąpił w rozpisce niedługo przed koreańską galą Thiago Alvesa) miała dodatkowe znaczenie. Była bowiem ostatnią, zagawarantowaną dotychczasowym kontraktem przez UFC.

Kolejnej już nie będzie. "Smooth" - znany z tego, że podczas pojedynków miewa w ustach wykałaczkę - stał się teraz reprezentantem Bellatora. W informacji podanej przez tę organizację na oficjalnej stronie, Henderson będzie mógł rywalizować i w lekkiej, i w półśredniej wadze.

Jesli wybierze tę pierwszą opcję, jego potencjalnym przeciwnikiem może zostać Marcin Held. Przypomnijmy, że mistrzem tej dywizji jest Will Brooks, a tworzą ją m.in., poza Heldem, Michael ChandlerJosh Thomson, Brandon GirtzBrent PrimusDerek Anderson, i Melvin Guillard

Andrey Koreshkov natomiast to czempion kategorii półśredniej Bellatora, w której oglądamy także Paula Daley'aBrennana WardaMichaela Page'aJosha Koschecka, Douglasa Limę i Chrisa Honeycutta.

JAM

Opublikowano: 2016-02-01

Komentarze

av

Możliwe, że nie przedłużył kontraktu ze względu na Reeboka. Oby więcej takich transferów.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również