Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Carla Esparza gotowa do powrotu do klatki. Ma walczyć na UFC 199

carla-esparza-gotowa-do-powrotu-do-klatki-ma-walczyc-na-ufc-199

Carla Esparza zapowiedziała swój powrót do klatki. 28-letnia wojowniczka wyjawiła na Twitterze, że kolejny pojedynek stoczy najprawdopodobniej na UFC 199, 4 czerwca 2016 w Los Angeles.

Esparza (10-3 MMA, 1-1 UFC), zwyciężczyni TUF 20 (w finale tej rywalizacji poddała Rose Namajunas) oraz była - i pierwsza w historii - mistrzyni wagi słomkowej Ultimate Fighting Championship nie walczyła od marca ubiegłego roku, kiedy to nasza Joanna Jędrzejczyk (11-0 MMA, 5-0 UFC) mocno zbiła ją na UFC 185 oraz odebrała jej tytuł.

Tytuł, dodajmy, którym Esparza cieszyła się jedynie przez trzy miesiące. Weszła bowiem w jego posiadanie 14 grudnia 2014, natomiast 14 marca 2015 musiała go już oddać Joannie Champion.

Potem rozpoczął się dla Amerykanki kolejny trudny okres w karierze, zmagała się bowiem ze złapaną w trakcie rywalizacji z Polką kontuzją barku, która wstępnie miała wyeliminować ją ze startów na 6-8 miesięcy. Jak się ostatecznie okazało okres nieobecności "The Cookie Monster" w Oktagonie będzie trwała ciut dłużej.

Ale już się kończy. Esparza, po operacji i okresie rekonwalescencji, czuje się w pełni gotowa do stoczenia czternastego w karierze, i zarazem pierwszego od czasu porażki z Joanną Jędrzejczyk, boju.

Amerykańska wojowniczka, która ma meksykańsko-ekwadorsko-irlandzkie korzenie, napisała na Twitterze, że czeka teraz tylko na wskazanie miejsce i czasu najbliższej potyczki sugerując przy okazji, że najprawdopodobniej wejdzie klatki podczas UFC 199 w Los Angeles.

JAM/mmajunkie.com

Opublikowano: 2016-03-26

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również