Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Cel IMMAF: MMA w programie igrzysk olimpijskich w 2028 roku

cel-immaf-mma-w-programie-igrzysk-olimpijskich-w-2028-roku

Działająca pod egidą UFC, promująca na świecie amatorski ruch mieszanych sztuk Międzynarodowa Federacja Amatorskiego MMA (IMMAF) wyznaczyła sobie ambitny, konkretny cel. Jest nim wprowadzenie MMA do programu nowożytnych igrzysk olimpijskich. Ale nie "jakieś tam wprowadzenie", czy "wprowadzenie w ogóle". Chodzi o to, aby nasz ulubiony sport znalazł się na olimpijskich salonach w 2028 roku.

To nie są - dodajmy - żadne mrzonki. Naprawdę jest na to szansa - największa, jaka kiedykolwiek zaistniała w historii.

Bardzo uważnie przyglądaliśmy się wyścigiowi do zyskania prawa organizacji igrzysk olimpijskich w 2024 roku, ponieważ pierwotnie zależało nam aby właśnie podczas tego wydarzenia MMA znalazło się w olimpijskim programie - wyjaśnia Kerrith Brown, były utytułowany brytyjski judoka, teraz prezydent IMMAF. - Wybór miasta-gospodarza miał w tym wypadku zasadnicze znaczenie. Paryż to był dla nas zły znak, bowiem wszyscy wiemy doskonale że we Francji mieszane sztuki walki są zakazane. I choć to właśnie w Paryżu odbędą się ostatecznie igrzyska w 2024 roku, porozumienie zawarte z Los Angeles, które oznacza przyznanie temu miast prawo zorganizowania igrzysk olimpijskich w 2028 roku, jest dla nas znakomitą informacją.

MMA jest jednym z najpopularniejszych sportów w Stanach Zjednoczonych, to dyscyplina stale obecna w największych amerykańskich mediach - dodaje szef IMMAF. - Na dodatek Kalifornijska Komisja Sportowa (LA leży w Kalifornii - dop. red.) posiada odpowiednie regulacje prawne, pozwalające toczyć walki na zasadach mixed martial arts. Chociaż będziemy kontynuować próby wprowadzenia MMA do rozkładu igrzysk we Francji, bardziej prawdopodobne i możliwe jest, że nasza dyscyplina pojawi się w harmonogramie imprezy zaplanowanej na 2028 rok. Jestem pełen optymizmu i mocno wierzę w olimpijską szansę MMA - kończy Brown.

JAM/oficjalny komunikat IMMAF

Opublikowano: 2017-08-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również