Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Chael Sonnen, z powodu dopingu, skreślony przez UFC i FOX Sports

chael-sonnen-z-powodu-dopingu-skreslony-przez-ufc-i-fox-sports

Chael Sonnen (28-14-1 MMA, 7-7 UFC), po tym jak nie przeszedł ostatnich testów antydopingowych (w tym ostatnich, z 5 czerwca 2014), starał się przekonać wszystkich do swoich racji oraz prosił o uznanie jego usprawiedliwień. Nic przełomowego jednak się nie wydarzyło, TRT wciąż jest zakazane, a doping zabroniony.

W związku z tym jeden z najbardziej kontrowersyjnych, ale i też najchętniej oglądanych przez kibiców wojownik MMA ogłosił zakończenie kariery.

Co nie zmienia faktu, że amerykański wojownik poniesie konsekwencje zażywania niedozwolonych substancji, brania których wcale nie ukrywał. Sonnen został oficjalnie zwolniony z UFC, a telewizja FOX, której był komennatorem, postanowiła zerwać z nim współpracę.

Przypomnijmy: Chael Sonnen (28-14-1 MMA, 7-7 UFC) nie przeszedł zaleconych mu testów atydopingowych i w związku z tym nie zobaczymy go w walce wieczoru UFC 175, zaplanowanej na 5 lipca 2014. W organizmie "Amerykańskiego gangstera" wykryto anastrozol i klomifen.

Amerykanin miał bić się podczas tej imprezy z Vitorem Belfortem. Wcześniej planowano, że Sonnen zmierzy się z trenerem przeciwnej drużyny w TUF: Brazil 3, Wanderleiem Silva, ale Brazylijczyk wypadł z rozpiski ponieważ - także z powodu kłopotów z dopingiem - nie dostał licencji na ten bój.

Ostatecznie miejsce w karcie walk zbliżającej się galiu stracił także amerykański wojownik, który miał problemy z dopingiem także po pierwszym pojedynku z Andersonem Silvą.

Sonnen już jakiś czas temu, w programie UFC Tonight, stwierdził że jeśli nic się nie zmieni i terapia testosteronem zostanie całkowicie zakazana, będzie on musiał najprawdopodobniej zakończyć karierę. A TRT - przypomnijmy - faktycznie została oficjalnie zakazana m.in. przez Sportową Komisję Stanową w Nevadzie i przez UFC.

Sonnen, "wielka gęba" UFC, zawodnik kontrowersyjny i bardzo wygadany, zapewniał że on bez TRT nie może normalnie żyć i jemu akurat ten sposób leczenia potrzebny jest do codziennego funkcjonowania.

36-letni wojownik, który był jednym z zawodników korzystających z możliwości - na podstawie medycznych wskazań - korzystania z kontrowersyjnej terapii, wyjaśniał że musi znaleźć ewentualną zastepczą metodę obiżania poziomu testosteronu w organizmie. Bez tego pożegna się bowiem ze sportem.

Co ciekawe niedoszły rywal Sonnena Wanderlei Silva zapytany co sądzi na temat całej sprawy odparł, że jemu to akurat wszystko jedno co robi i jak leczy się Sonnen. Z TRT czy bez i tak zostanie, jak zapewniał Silva, pobity oraz zdemolowany. Tyle że sam Brazylijczyk także nie był święty, więc rzucał jedynie słowa na wiatr.

Z pogróżek "The Axe Murderer" nic nie wyszło, z walki z Belfortem też.

Belfort, co warto odnotować, także wywołał ostatnio małe zamieszanie. Po tym jak w lutym UFC zakazała całkowicie używania kuracji testosteronem, Belfort wycofał się z zaplanowanej wcześniej mistrzowskiej walki z Chrisem Weidmanem, która miała odbyć się na UFC 173.

WOJ

Opublikowano: 2014-07-01

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również