Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Choć Bellator był w grze, Rafał Haratyk znów zawalczy w EFC

choc-bellator-byl-w-grze-rafal-haratyk-znow-zawalczy-w-efc

Rafał Haratyk (7-2-2 MMA) jeszcze w tym roku, w piątek 9 grudnia, zawalczy z mistrzem EFC - największej afrykańskiej organizacji MMA. Przeciwnikiem naszego wojownika podczas EFC 56 w RPA będzie aktualny czempion w kategorii półśredniej (do 77 kg.), Dricus du Plessis (8-1 MMA).

Zawodnik DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała zastąpił w karcie walk zbliżającej się gali kontuzjowanego ponoć, po raz trzeci w historii wycofującego się z konfrontacji z Du Plessisem, Henry'ego Fadipe.

Polak i Południowoafrykańczyk stoczą bój w wadze średniej (do 84 kg.). Co ciekawe, obaj panowie mieli ze sobą rywalizować właśnie w tej dywizji w lutym ubiegłego roku. Du Plessis, jak wyjaśnił nam menedżer Polaka Marcin Damian Ossoliński, był brany pod uwagę przy ustalaniu daty debiutu Haratyka w EFC. Ostatecznie jednak reprezentant RPA złapał kontuzję, start Polaka w afrykańskiej organizacji został przesunięty w czasie, a "Stillknocks", jak nazywany jest wojownik z Republiki Południowej Afryki, postanowił powrócić po przerwie do innej kategorii wagowej, w której zresztą zdobył niedawno mistrzowski pas.

I miał go bronić właśnie 9 grudnia, jednak plany te wzięły w łeb z powodu zachowania jego niedoszłego oponenta z Irlandii. W związku z tym Du Plessis zażądał, by znaleziono mu kogoś odpowiednio mocnego i prestiżowego, niekoniecznie rywalizującego w wadze półśredniej.

Tak się akurat złożyło, że w tym samym czasie o swojej przyszłości zaczął myśleć Rafał Haratyk. Marcin Damian Ossoliński opowiada, że najważniejsze klocki w tej polsko-afrykańskiej układance zostały dopasowane w czasie UFC 205 z walką Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz w rozpisce.

Czyli - co oczywiste - był to podwójnie emocjonujący moment dla całego teamu Haratyka. Nie dość bowiem że wszyscy czekali na rozstrzygnięcie w pojedynku naszych rodaczek, to jeszcze w kuluarach rozgrywała się inna potyczka - o pracodawcę, miejsce i czas kolejnego występu Polaka, który także szukał dla siebie odpowiednio atrakcyjnego oraz motywującego pojedynku. Jak bowiem wyjaśnił nam Ossoliński na stole leżała m.in. oferta z organizacji Bellator.

Nagle jednak, właśnie tego wieczora, Polak otrzymał propozycję zmierzenia się z rozglądającym się akurat w tym momencie za mocnym rywalem Du Plessisem. I postanowił z niej skorzystać.

Oznacza to, że fighter z RPA 9 grudnia powróci (zachowując swój pas w wadze półśredniej) do kategorii średniej, a Haratyk bedzie miał okazję zawalczyć z kolejną gwiazdą afrykańskiej federacji.

Rafał Haratyk jest niepokonany w EFC. Wygrał w Afryce ze wszystkimi potencjalnie najmocniejszymi przeciwnikami i tak naprawdę kwestią czasu pozostaje, kiedy wyjdzie wreszcie do klatki, by bić się o pas. Tym bardziej, że jak podkreśla Marcin Damian Ossoliński polski wojownik jest najwyżej notowanym w Afryce zawodnkiem w swojej kategorii wagowej.

Haratyk - przypomnijmy - ma na koncie dwie porażki w zawodowym MMA. Pierwszy raz przegrał w 2012 roku z aktualnym zawodnikiem UFC Omarim Akhmedovem, który znokautował Polaka w pierwszej rundzie.

Po raz drugi zawodnikowi z DAAS Berserkers nie poszło w Warszawie w marcu tego roku, podczas gali FEN 11. Haratyka, który od pewnego momentu pojedynku miał kłopoty ze wzrokiem, znokautował w klatko-ringu mistrz PLMMA, Marcin Naruszczka.

Cała ta sytuacja mocno pokrzyżowała szyki Haratykowi, który już wtedy szykował się na walkę o pas afrykańskiej organizacji.

Niedługo po tym występie 29-letni Polak znów wybrał się jednak do RPA, by już w pierwszym starciu rozbić Gordona Roodmana i zaliczyć w ten sposób trzecie przed czasem, odniesione na dodatek w pierwszej rundzie, zwycięstwo w EFC.

Teraz powraca do Afryki na bój z Dricusen du Plessisem.

JAM

Opublikowano: 2016-11-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również