Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Ciekawe zmiany w oficjalnym rankingu UFC, awans Jędrzejczyk. WIDEO

ciekawe-zmiany-w-oficjalnym-rankingu-ufc-awans-jedrzejczyk-wideo

Warto przez chwilę przyjrzeć się temu, co wydarzyło się ostatnio w oficjalnym zestawieniu najlepszych wojowniczek i wojowników UFC. Nie, nie ma w nim Floyda Mayweathera, który robi wszystko (z wzajemnością zresztą), by wciąż dyskutowano nad sensem jego pojedynku z Conorem McGregorem.

Abstrahując jednak od tej sprawy, McGregor akurat w  rankingu jest. Nie tylko jako mistrz dwóch kategorii wagowych - lekkiej oraz piórkowej - ale także jako drugi na świecie wojownik w klasyfikacji najlepszych zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe.

Przed Irlandczykiem jest już tylko niezwykle zasłużony Demetrious Johnson, pierwszy i jedyny w historii czempion dywizji muszej Ultimate Fighting Championship. Czy zwycięstwa w wagach piórkowej, lekkiej oraz półśredniej dadzą szefom największej organizacji MMA na świecie pretekst, by niebawem wywindować swoją medialną gwiazdę na postać nr 1 w UFC? I czy kolejnym przeciwnikiem irlandzkiego wojownika będzie Khabib Nurmagomedov, który po ostatnim sukcesie na UFC 205 awansował na pozycję pretendenta do mistrzowskiego pasa?

To się okaże. Tak, jak niebawem wyjaśni się pewnie jaki był cel wyprowadzenia Cris Cyborg (po dwóch zwycięstwach z nie najwyżej notowanymi rywalkami) na dziesiątą lokatę w zestawieniu najlepszych wojowniczek oraz wojowników bez podziału na kategorie wagowe. Czyżby niebawem miało więc dojść w UFC do wielkiego hitu z udziałem Brazylijki?

I na koniec: po pokonaniu na UFC 205 Karoliny Kowalkiewicz Joanna Jędrzejczyk jest już na siódmej pozycji w zestawieniu P4P. Polka zajmuje teraz pierwsze miejsce wśród wszystkich kobiet walczących w największej organizacji MMA na świecie pod względem ilości wygranych walk w Oktagonie.

JAM

Ciekawe zmiany w rankingu UFC:

Opublikowano: 2016-11-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również