Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Condit vs. Diaz 2, a nie Condit vs. St-Pierre? UPDATE

condit-vs-diaz-2-a-nie-condit-vs-st-pierre-update

Po zwycięstwie nad Nickiem Diazem i zdobyciu pasa tymczasowego mistrza wagi półśredniej wydawało się, że przyszłość Carlosa Condita jest w stu procentach znana. Amerykanin miał poczekać aż Georges St-Pierre, posiadacz tego najcenniejszego "normalnego" pasa wyleczy kontuzję, i wtedy wejść z Kanadyjczykiem do Oktagonu.

Tymczasem okazuje się, że plany te mogą ulec weryfikacji. Po ogromnych kontrowersjach, jakie wzbudził pojedynek z UFC 143, oraz deklaracji Diaza że ma dość tego gówna i odchodzi z MMA, Dana White zaczął się zastanawiać, czy nie zorganizować Diazowi oraz Conditowi szybkiego rewanżu.

Przypomnijmy, iż wedle wielu obserwatorów to nie Condit wygrał w miniony weekend. I choć statystyki, a także sędziowie, byli przeciwko takiemu rozwiązaniu, to do tej pory są tacy, którzy uważają, że tymczasowy tytuł należało wręczyć Diazowi.

Zaraz po tym wydarzeniu zaczęto przebąkiwać o drugiej walce, jednak White ucinał wszelkie spekulacje. Potem zasugerował, że owszem, może dojść do rewanżu, ale ewentualnie dopiero po boju Condita z St-Pierre'em. Ostatecznie ogłosił na Twitterze, że pracuje nad drugim pojedynkiem Condit vs. Diaz.

- Pewnie zobaczymy jeszcze Carlosa i Diaza w Oktagonie. Jednak nie tylko moim zdaniem Carlos powinien zrobić to, na co czekał całe życie i co w tym momencie jest dla niego najkorzystniejsze: zmierzyć się z St-Pierre'em - stwierdził w rozmowie z portalem MMAWeekly.com menedżer Amerykanina, Malki Kawa.

Wszystko to jednak może okazać się nieważne. UFC ogłosiła, o czym piszemy TUTAJ, że na 4 sierpnia zaplanowała galę UFC on FOX 4. Pojawiły się plotki, że walką wieczoru podczas tej imprezy ma być bitwa Condit vs. Diaz 2.

Na razie wiadomo, że nic nie wiadomo. Kawa twierdzi, że jedyne czego jest pewien, to fakt iż w piątek spotyka się z White'em.

Natomiast Cesar Gracie, trener i menedżer Diaza, stwierdził stanowczo w rozmowie z MMAWeekly:

- Nie ma mowy o rewanżu.

JAM

Opublikowano: 2012-02-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również