Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Cris Cyborg chce walczyć na UFC 219 z Holly Holm

cris-cyborg-chce-walczyc-na-ufc-219-z-holly-holm

Cris Cyborg (18-1 MMA, 3-0 UFC), nowa mistrzyni największej organizacji MMA na świecie w wadze piórkowej, upatrzyła sobie właśnie nową ofiarę. To znaczy - dla jasności - owa potencjalna rywalka już kilkakrotnie była w kręgu zainteresowań Brazylijki, jednak zawsze pojawiały się jakieś przeszkody (lub inne przeciwniczki), które uniemożliwiały doprowadzenie do tej konfrontacji.

Teraz Cyborg znów głośno domaga się, by UFC na jej najbliższą przeciwniczkę wskazała byłą mistrzynie kategorii koguciej Holly Holm (11-3 MMA, 4-3 UFC).

W przeszłości już trzy razy zgadzałam się na potyczkę z Holm, jednak ostatecznie nic z tych planów nie wychodziło. Czas, by wreszcie doprowadzić do naszej konfrontacji. Najlepiej żebyśmy zawalczyły 30 grudnia 2017 podczas UFC 219 - taki pomysł rzuciła w mediach społecznościowych Cyborg.

Wybór dokonany przez brazylijską wojowniczkę wydaje się być logiczny i rozsądny. To Holm przecież - przypomnijmy - w lutym tego roku specjalnie zmieniła kategorię wagową, by stanąć w szranki z Germaine de Randamie, dzięki czemu zyskała szansę zostania pierwszą w historii mistrzynią UFC w wadze piórkowej.

Ta próba zakończyła się jednak niepowodzeniem. Potem De Randamie odmówiła potyczki z Cyborg, zwakowała pas (lub może lepiej powiedzieć, że została namówiona do jego zwakowania) i ogłosiła powrót do wagi koguciej.

Holm uczyniła podobnie. I kolejny, zwycięski dodajmy, pojedynek po mistrzowskiej batalii stoczyła znów w koguciej dywizji. Co nie oznacza, że nie mogłaby ponownie zdecydować się na "piórkowe" wyzwanie, co pozwoliłoby jej jeszcze raz w karierze powalczyć o tytuł.

Gdyby tak się stało, byłby to na pewno bardzo ciekawy bój. Pamiętajmy bowiem, że Holm ma już na koncie zwycięstwo nad mega gwiazdą, niepokonaną wcześniej Rondą Rousey. Więc kto wie...

Tym bardziej, że jako była pięściarka 35-letnia Amerykanka miałaby prawdopodobnie kilka niezłych pomysłów na to, jak przeciwstawić się demolującej rywalki w stójce mistrzyni kategorii piórkowej.

JAM

Opublikowano: 2017-08-09

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również