Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Cris Cyborg wreszcie w UFC! Zawalczy na UFC 198 z Leslie Smith

cris-cyborg-wreszcie-w-ufc-zawalczy-na-ufc-198-z-leslie-smith

Mistrzyni organizacji Invicta w wadze piórkowej, Cris "Cyborg" Justino (15-1, 1 NC MMA) miała walczyć niebawem - jak głosiła plotka - na Invicta FC 17 z mistrzynią wagi koguciej Tonyą Evinger, jednak te plany są już zasadniczo nieaktualne. Sama Cyborg miała inne plany niż bój z Evinger. 30-letnia wojowniczka z Brazylii ogłosiła niedawno, że bardzo chciałaby zawalczyć na UFC 198 w Brazylii. I dopięła swego!

Legendarna brazylijska wojowniczka - jak ogłosiła właśnie największa organizacja MMA na świecie - faktycznie wystapi na UFC 198. Jej przeciwniczka będzie Leslie Smith (8-6-1 MMA, 2-2 UFC).

Smith - jak łatwo wywnioskować z jej rekordu, biła się czterokrotnie dla Ultimate Fighting Championship. Po raz ostatni 19 marca na UFC Fight Night 85, kiedy to pokonała Rin Nakai. Był to bój - dodajmy - toczony w kategorii koguciej. Z "Cyborg" Smith zawalczy w ustalonym limicie do 140 funtów.

Wszystko to oznacza, że Cris Justino wkracza na dobre w świat UFC. I że niebawem możemy spodziewać się jej bojów z najlepszymi reprezentantkami tej organizacji., np. z Rondą Rousey.

Mija blisko dziesięć lat od czasu, gdy po raz ostatni biłam się w Brazylii. Moi fani z rodzinnego kraju przez cały ten czas wspierali mnie i utrzymywali w przekonaniu, że powinnam kontynuować karierę. Została mistrzynią, odnosiłam sukcesy w Ameryce. W maju tego roku UFC organizuje w Kurytybie, gdzie się urodziłam, swoją kolejną galę. To byłby dla mnie zaszczyt, gdybym mogła zawalczyć teraz w Oktagonie, który stanie w moim rodzinnym mieście, i pokazać że jestem jedną z najlepszych zawodniczek na świecie - stwierdziła niedawno Justino.

Jej marzenia właśnie się spełniają. Przypomnijmy fakty: śiwetna i trudna do pobicia Santos była przed wieloma miesiącami przez długi czas związana umową z federacją Strikeforce. Po zamknięciu tej organizacji, podobnie jak jej inne największe gwiazdy, dostała ofertę z UFC.

Jej ówczesny menedżer Tito Ortiz zdradził w lutym 2013, że jest ona bardzo dobra. "Cyborg" miałaby zagwarantowane cztery boje w UFC, w tym ostatni z mistrzynią wagi koguciej Rondą Rousey.

Santos w sumie odpowiadał taki układ, chciała jednak by wszystkie jej pojedynki - w tym ten z Rousey - zostały zorganizowane w kategorii nie niższej niż 140 funtów.

Niestety, taki przebieg wypadków od początku był niemożliwy. Cris, która jakiś czas temu była gościem honorowym gali FEN 3 we Wrocławiu, miała więc do wyboru albo zejście do dywizji 135 funtów, albo odrzucenie kontraktu zaproponowanego przez największą federację MMA na świecie.

"Cyborg" ostatecznie przeniosła się do organizującej tylko walki pań Invicta FC. Ale wciąż szukała możliwości dostania się do Ultimate Fighting Championship, nieustannie prowokując i obrażając przy okazji Rondę Rousey.

No i ostatnio coś się na linii Santos - UFC wyraźnie zmieniło. Dana White, który jeszcze do niedawna niepochlebnie wypowiadał się o Brazylijce, nie był już do niej tak wrogo nastawiony, tym bardziej że ta zmieniła menedżera na takiego, którego szef UFC nie nnienawidzi.

A "Cyborg" zaczęł pracować nad zrzuceniem wagi. Pomógł jej w tym Tony Aponte, znany ze wspópracy z kulturystami oraz z takimi zawodnikami MMA jak B.J. Penn, Heath Herring i Mike Whitehead.

Waga kogucia wydaje sie więc bardzo bliska do osiągnięcia. Tak jak zwycięstwo nad Smith i ewnetualny bój z Rousey, np. na UFC 200.

JAM

Opublikowano: 2016-03-28

Komentarze

av

"Robda Rousej" - nie znam :P

av

Nasze Damy w UFC sa nie tylko utalentowane,ale i Urocze.Panie na plakacie,trochę takie jakby wróciły do hotelu robotniczego z budowy...Sorry za ocenę,ale kur.. Tak właśnie mysle:)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również