Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Cykl UFC Poland "Czym jest dla Ciebie UFC?" Odpowiada Jacek Adamczyk

cykl-ufc-poland-czym-jest-dla-ciebie-ufc-odpowiada-jacek-adamczyk

UFC Poland, czyli strona tworzona przez fanów największej organizacji MMA na świecie, zainicjowała niedawno cykl pt. "Czym jest dla Ciebie UFC?". Odpytywani są zawodnicy, fani Ultimate Fighting Championship, a także dziennikarzy piszący o MMA. Oto opublikowany właśnie głos publicysty Orange sport i portalu MMAnia.pl. Jacka Adamczyka, który także został poproszony o odpowiedź na postawione w sondzie pytanie:

Czym dla mnie jest UFC? Mam wrażenie, że łatwiej byłoby mi napisać dlaczego bez UFC wszystko byłoby inne. Sporty walki uprawiałem tylko rekreacyjnie, ale zawsze wiedziałem że chcę o nich pisać. Lubiłem karate (które ćwiczyłem), a później kick-boxing, uwielbiałem boks, Paweł Nastula i jego wielkie sukcesy sprawiły zaś że poznałem judo. UFC to był jednak przełom. Bo to przecież od niej zaczęła się - nie bójmy się tego powiedzieć - rewolucja w świecie sportów walki. Jeszcze bez White'a, ale za to z niezwykłym pomysłem, który na samym początku większości obserwatorów wydawał się barbarzyński. Oczywiście, PRIDE była niepowtarzalna, nasza KSW pierwsza w Polsce, jednak to UFC wyznaczyła standardy MMA, które teraz są obowiązujące i dominujące. W pewnym momencie - taka jest prawda - zrezygnowałem ze wszystkiego, co wcześniej robiłem, byle poświęcić się - dziennikarsko - tej właśnie dziedzinie. I od trzech lat mogę być przy UFC w Orange sport, a od dwóch lat na portalu MMAnia.pl. To wciąż potężne ryzyko, jednak czasami warto zaryzykować żeby - na przekór wszystkim i wbrew logice - robić w życiu to, co się uwielbia. Mówić i pisać o UFC, bo interesuje to wielkie rzesze ludzi - jeszcze kilka lat temu wydawało mi się to czystą abstrakcją. A teraz stało faktem, choć słyszałem że jestem stary i głupi iż się za to biorę, że to tylko chwilowa moda i przejściowa popularność.

Nie dla mnie. Bo czym jest dla mnie UFC? Pasją i najpiękniejszą przygodą w zawodowym życiu. Gdyby nie trwająca kilkanaście lat przyjaźń z Ultimate Fighting Championship pewnie musiałbym teraz szukać szczęścia m.in. w pisaniu o polskiej piłce nożnej. Od samego tylko myślenia o tym robi mi się niedobrze...

A na koniec notka o naszym koledze z UFC Poland: Jacek Adamczyk to znany w Polsce dziennikarz sportowy, który specjalizuje się w mieszanych sztukach walki. Każdy, kto ogląda stację Orange Sport na pewno kojarzy tego dżentelmena. Wielki entuzjasta i miłośnik MMA. Jego działalność z pewnością będziemy śledzić przez najbliższe lata.

Źródło: UFC Poland

Opublikowano: 2014-01-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również