Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Dan Henderson wściekły, że nie będzie walczył z Jonem Jonesem

dan-henderson-wsciekly-ze-nie-bedzie-walczyl-z-jonem-jonesem

Jeszcze dwa miesiące temu Dan Henderson (29-8 MMA, 6-2 UFC) był panem życia. Jako pretendent do tytułu mistrz wagi półciężkiej UFC mógł spokojnie marzyć o osiągięciu największego sukcesu w życiu.

Jednak we wrześniu wszystko się posypało. Henderson doznał kontuzji kolana tuż przed galą nr 151, galę odwołano, a Jones - podczas UFC 152 - zmierzył się z Vitorem Belfortem.

Henderson nie komentował niczego, gdy ofertę by go zastąpić odrzucił Lyoto Machida, nie mówił też nic, gdy okazało się że Chael Sonnen był gotów bić się z Jonesem nawet na UFC 151, ale "Bones" tego nie chciał.

"Hendo" ani słowem nie odezwał się również po boju mistrza wagi półciężkiej z Belfortem i z wielką cierpliwością znosił spekulacje dotyczące ewentualnej walki Jona Jonesa z Andersonem Silvą.

Teraz jednak ostatecznie nie wytrzymał. Henderson wybuchnął, gdy okazało się że to jednak Chael Sonnen zmierzy się ostatecznie z "Bonesem".

"Czyli co, rozumiem że teraz powininiem zakończyć treningi potrzebne do zwycięstwa i dania fanom ekscytującego pojedynku, i pójść do szkoły umiejętnego obrażania ludzi słowami?" - takie pytanie zadał na Twitterze szefowi UFC niedawny pogromca Fedora Emelianenki i były mistrz Strikeforce w kategorii półciężkiej.

Przesłanie jest jasne: Henderson sugeruje, że Sonnen dostał szansę walki o tytuł nie z powodu swych umiejętności, ale ze względu na niezwykle atrakcyjne medialnie, nieustające, werbalne obrażanie swoich potencjalnych rywali.

Cóż, chyba coś w tym jest...

I dlatego rozumiemy rozżalenie "Hendo". Zasłużył na bój o pas UFC. Tym bardziej, że Dana White - po odwołaniu UFC 151 - zapowiedział, że na pewno go dostanie.

Teraz mówi się, że oponentem Hendersona, który po powrocie do Ultimate Fighting Championship walczył na gali nr 139 z Mauricio "Shogunem" Ruą, będzie Lyoto Machida.

WOJ

Opublikowano: 2012-10-17

Komentarze

av

Ma 100% racji.

av

jebać tego sonnena .. i tak dotanie w pipe w 1 albo 2 rundzie .. hendo jest jednym obok evansa czlowiekiem ktory moze wygrac z jj :/

av

Henderson niech nie wybucha bo sam jest temu winien... doznał kontuzji 3 tygodnie przed tą galą! i nic nie poinformował NIC, dopiero niecały tydzień przed walką 4-5 dni, ten zgłasza że nie wyjdzie do walki przez kontuzje kolana. TO JEST PROWOKACJA CHYBA JAKAŚ, myślał, że cudem wyzdrowieje... jakby zgłosił to 3 tyg wcześniej, to jones by walczył z Sonenem albo z Machidą. I by był spokój, a teraz Sam Hendo nabrudził ale nie ma kto posprzątać, wszystko zaczęło się od Hendersona a kończy się na 27 kwiecień dopiero gdyż jones kontuzjowany też.

Matchmaker UFC jest też niezbyt ogarnięty, co świadczy ostatnia gala, zestawił Maldonado z Texteirą... albo Phil Davis vs Wagner Prado, czyżby pozycja Davisa spadłą po poraże z Evansem które skończyła się decyzją, i byłą runda w którą Davis wygrał...

Zbyt szybkie wysłanie Ericka Silvi na mega doświadczonego, nie wiem czy nie top 2-3 półśredniej Jona Fitcha, chociaż walka ciekawa, ale za wcześnie dla Silvi który stoczył zaledwie 2-3 walki dla UFC. W dodatku ostatnio jego rywalem był ktoś z top 10 i w góre.

A na koniec Main Event, w którym Silva dostaje emeryta Bonara, który już skończł kariere ale dla walki z mistrzem postara się wygrać....

Wiem że potoczyło się dziwnie przez te kontuzje Aldo, no ale Co za sens miała walka Silva vs Bonar?? do gali było niecałe 3 tyg. a tu nagle kontuzja, powinni zaaranżować jakiś bardziej wyrównany pojedynek.

Hendersona bym zobaczył w starciu z Machida, Evans, Sonen i myślę że z każdym by przegrał ale takie moje zdanie. To że dał dobrą wlakę z Shogunem nie oznacza że jest teraz niewiadomo kim, ma 41 lat i w dodatku pod koniec walki z shogunem już przegrał 2 ostatnie rundy z braku kondycji.

ŻENADA

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również