Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Dana White: Chael Sonnen na razie nie będzie walczył o tytuł

dana-white-chael-sonnen-na-razie-nie-bedzie-walczyl-o-tytul

Chael Sonnen (28-12-1 MMA, 6-5 UFC), choć bardzo by tego chciał, nie dostanie w najbliższym czasie szansy walki o mistrzowski pas wagi półciężkiej z Jonem Jonesem (16-1 MMA, 8-1 UFC). Sonnen - przypomnijmy - podczas UFC 155 zmieni wagę i zmierzy się z Forrestem Griffinem w dywizji półciężkiej.

Niedawny rywal Andersona Silvy w rewanżowym pojedynku o tytuł w kategorii średniej (podczas UFC 148 po raz drugi przegrał z Brazylijczykiem) zapowiedzała niedawno, że po tym jak 29 grudnia 2012 pobije Griffina, natychmiast szykuje się na "Bonesa".

I w ramach pierwszych przygotowań do tego występu znany z niewyparzonego języka Sonnen od razu wywołał z Jonesem wojnę na słowa (TUTAJ szczegóły).

Trochę przedwcześnie, jak się okazuje.

- Na razie przed nim daleka droga do kolejnego pojedynku o mistrzostwo - zapowiedział szef UFC Dana White. - Po porażce z Silvą nie dostanie tak od razu nowej szansy, by zmierzyć się z mistrzem innej wagi. Sonnen musi najpierw pokonać kilku czołowych wojowników kategorii półciężkiej. Po zwycięstwie nad Forrrestem Griffinem wskoczy do pierwszej piątki w nowej dla siebie dywizji. Wtedy poszukamy mu kolejnego godnego rywala. Co będzie potem, zobaczymy.

Tym bardziej że - jak zauważa White - jest jeszcze jeden powód, dla którego należy wstrzymać się przed zapowiadaniem mistrzowskiej walki Jones vs. Sonnen. Już niebawem, w pierwszy weekend września, "Bones" zmierzy się z Danem Hendersonem (29-8 MMA, 5-2 UFC). I choć to mistrz jest zdecydowanym faworytem bukmacherów, White radzi mieć baczenie na "Hendo".

- Henderson jest zdecydowanie niedoceniany przed nadchodzącą walką - twierdzi szef UFC. - A przecież to niesamowity gość. Trzy razy był mistrzem innych federacji. Jednym słowem to facet, który może pokonać Jonesa. A jeśli tego nie zrobi, to jego miejsce i tak jest w Galerii Sław.

WOJ

Opublikowano: 2012-08-21

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również