Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Dana White: Jeśli Roy Nelson chce schudnąć, niech chudnie

dana-white-jesli-roy-nelson-chce-schudnac-niech-chudnie

Roy Nelson (16-7 MMA, 3-3 UFC) znów jest bohaterem. I to nie tylko dlatego, że będzie walczył podczas gali UFC 146, w wadze ciężkiej, z Antonio Silvą (16-3 MMA, 0-0 UFC). Amerykański wojownik przekroczył właśnie liczbę 100 tysięcy fanów na Facebooku. Co oznacza, że wygrał zakład z Daną White'em (TUTAJ szczegóły). I powinien zejść teraz do kategorii półciężkiej (205 lbs.).

Nelson postanowił ostatnio lekko zmodyfikować warunki zakładu, który zawarł kilkanaście dni temu. Uzgodnił wtedy z szefem UFC, że jeśli na najbardziej popularnym portalu społecznościowym na świecie w odpowiednim czasie zyska odpowiednią liczbę sympatyków, schudnie. A wszystko wzięło się stąd, że Nelson chciał przekonać White'a, iż podobne osiągnięcie, tzn. uzyskanie 100 tys. lubiących cię ludzi, to nic specjalnego.

Nelson wygrał, więc teraz powinien zrzucić trochę wagi i - zgodnie z ustaleniami - powędrować do kat. półciężkiej. Oznajmił jednak, że ciutkę zmienił zdanie i osiągnie 205 lbs. przed ostatnią walką w karierze.

- Zawsze możesz zmienić kategorię, musisz tylko tego bardzo chcieć. I traktować sprawę poważnie. Na serio przejść na dietę i na serio trenować, tak aby przed walką osiągnąć wymagana wagę - opowiadał White podczas konferencji prasowej przed UFC 146. - Radziłem Roy'owi żeby nie szalał i - jeśli wygra zakład - ogolił się, albo ściął włosy. Wybrał, co wybrał. A tak poważnie. To świetny zawodnik, ma ogromne serce do walki. Przy swojej tuszy nigdy nie zawodzi, zawsze jest przygotowany najlepiej jak to możliwe. Jest przy tym wszystkim silny, ma mocne uderzenie, nie brakuje mu też zapaśniczego talentu. Zawsze był taki jak teraz i może mieć ogromne kłopoty ze zbiciem wagi. Jeśli jednak zechce to zrobić, powitamy go w kategorii 205 funtów. Jestem przekonany że w nawet w przypadku tak poważnej zmiany nie straci żadnego ze swych atutów - dodał White.

JAM

Opublikowano: 2012-03-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również