Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Dominick Cruz: Dillashaw nauczył się tego stylu, oglądając moje walki

dominick-cruz-dillashaw-nauczyl-sie-tego-stylu-ogladajac-moje-walki

Od kiedy TJ Dillashaw po raz drugi pokonał Renana Barao, ciągle mówi się o pojedynku aktualnego mistrza z Dominickiem Cruzem, któremu został odebrany pas, ponieważ nie mógł go bronić, będąc ciągle kontuzjowanym. W obszernej rozmowie z Arielem Helwanim dla The MMA Hour były mistrz stwierdził, że po powrocie nie zamierza brać żadnych walk na przetarcie, od razu chce walki o pas.

Cruz wyznał, że nigdy nie uważał Barao za tak dobrego, jak się o nim mówiło.

Nigdy nie uważałem Barao za tak dobrego, za jakiego uważali go inni. Nie mogłem o tym mówić, bo byłem kontuzjowany. Dana White najpierw zbudował Renana Barao, bo mnie tam nie było, teraz buduje TJ'a Dillashawa, bo mnie tam nie ma.Gdy Barao jest trafiany, nastawia się na mocny cios z kontry. Nie atakuje, żeby nie zostać ponownie trafionym. Za każdym razem, kiedy próbował atakować Dillashawa, jego już tam nie było. Nie możesz atakować kogoś, kto dużo markuje. To spowodowało, że Barao nie mógł złapać rytmu. U niego, zawsze tak będzie w takich sytuacjach.

Styl poruszania się Dillashawa jest często porównywany ze stylem Cruza. "The Dominator" uważa, że styl Dillashawa to "podróbka" jego stylu.

Nie widzę podobieństwa między moim stylem, a jego. On często zmienia pozycje, ja tego nie robię. Ja robię coś, czego nikt nie rozumie. Komentatorzy kilka lat temu mówili, że walczę dziwnie, chaotycznie. Dla wszystkich miałem dziwaczny styl, któremu brakowało sensu. Po czterech latach, wszyscy mówią o TJ'u, że korzysta ze zmyłek, dobrze pracuje na nogach, zmienia pozycje i to już nie jest dla wszystkich dziwaczne, to jest piękne. Sport się zmienia.

Kiedy wrócę, udowodnię, że TJ Dillashaw, jest tylko podróbką. On stosuje pracę na nogach, którą ja stworzyłem. Dillashaw nauczył się tego ode mnie. Tak jak dziecko z wywieszonym jęzorem, robiący wsady, chce być jak Michael Jordan, tak TJ próbuje zmieniać pozycje i być jak Dominick Cruz. Nauczył się tego, oglądając moje walki. Potrzebuje mnie, żeby być tym kim teraz jest.

Opublikowano: 2015-07-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również