Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Dustin Poirier podpisał nowy kontrakt z UFC

dustin-poirier-podpisal-nowy-kontrakt-z-ufc

Dustin Poirier (19-4 MMA, 11-3 UFC) osiągnął kolejny sukces. Może nie czysto sportowy, ale bezpośrednio związany z jego sportowymi osiągnięciami. "The Diamond", który zgodnie z obowiązującym go z UFC starym kontraktem miał teoretycznie do stoczenia tylko jedną walką, nie martwi się już o swoją przyszłość. 

Jak poinformował kanał FOX Sports 27-letni Amerykanin podpisał nową umowę z największą organizacją MMA na świecie. I stoczy w niej dzięki temu jeszcze kilka dodatkowych pojedynków. Ile dokładnie, tego nie wiadomo - szczegóły nowego kontraktu nie są bowiem znane.

Poirier, który w 2011 roku zmienił wagę lekką na piórkową, pod koniec 2014 roku podjął bardzo trafną decyzję, związaną ze swoją karierą, i postanowił znów spróbować sił walcząc w limicie do 70 kg. To był z jego strony bardzo dobry ruch.

Reprezentant American Top Team, jako obiecujący zawodnik lekkiej dywizji, trafił w 2010 roku do nieistniejącej już WEC i w debiucie przegrał z Dannym Castillo, by potem wygrać efektownie przez TKO z Zachem Micklewrightem.

Po przenosinach w 2011 roku do UFC Poirier bił się w kategorii piórkowej i z jedenastu bojów na swoją korzyść rozstrzygnął osiem. W pewnym momencie jednak, co sam podkreślał, zaczął mieć poważne kłopoty z utrzymaniem limitu, jego normalna waga zbliżała się bowiem do 180 funtów, czyli ok. 82 kg.

W związku z tym, biorąc pod uwagę dodatkowo także niepowodzenie na UFC 178 w pojedynku z wspinającym się wtedy na szczyt UFC Conorem McGregorem, amerykański wojownik zdecydował się na powrotne przenosiny do wagi lekkiej.

Od tamtej pory "The Diamond" odniósł trzy wartościowe zwycięstwa: nad Carlosem Diego Ferreirą na UFC Fight Night 63, nad Yancym Medeirosem na UFC Fight Night 68, a także na UFC 195 nad Joe Duffym.

Teraz czeka go kolejny bój. Już teraz mówi się o tym, że przeciwnikiem Poiriera będzie niebawem jedna z "grubych ryb" wagi lekkiej UFC.

JAM

Opublikowano: 2016-02-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również