Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Dwaj mistrzowie PLMMA - Marcin Lasota i Adrian Zieliński - trafili do ACB

dwaj-mistrzowie-plmma-marcin-lasota-i-adrian-zielinski-trafili-do-acb

Dwaj dotychczasowi mistrzowie PLMMA związali się właśnie z Absolut Championship Berkut. W czeczeńskiej organizacji zobaczymy niebawem Adriana Zielińskiego (14-3 MMA) i Marcina Lasotę (9-1 MMA).

Zieliński, reprezentant Arrachionu Berkut Olsztyn, przygodę ze sportami walki rozpoczął w 2002 roku od Muay Thai i K-1. Przez siedem lat walczył na europejskich ringach. Zdobył w tym czasie Puchar Europy ISKA K-1 Rules oraz zajął drugie miejsce na mistrzostwach świata ISKA Kickboxing Low Kick.

Od 2009 roku Zieliński startuje wyłącznie w formule MMA. Zaliczył jak dotąd 17 zawodowych pojedynków w tej formule i był mistrzem Profesjonalnej Ligi MMA w wadze lekkiej. W PLMMA kolega klubowy Joanny Jędrzejczyk wygrał siedem kolejnych pojedynków.

Swój pierwszy bój dla ACB Zieliński stoczy 17 października 2015, na gali w Moskwie, a jego rywalem będzie Evegniy Lakhin (10-2 MMA).

Marcin Lasota, który w listopadzie 2014 poniósł na Cage Warriors 73 pierwszą porażkę w karierze, po raz ostatni bił się na PLMMA 49 w Łobzie. Reprezentant Gracie Barra Łódź pokonał tam szybko przez poddanie Vitaliya Kazakova dzięki czemu został mistrzem Profesjonalnej Ligi MMA w wadze muszej.

Lasota, przed wyjazdem na nieudaną dla niego galę w Newcastle, podczas której na punkty pokonał go Brett Caswell (w narożniku Polaka nie mógł stanąć wtedy Marcin Rogowski), nie poniósł porażki przez kolejne trzy lata startów w zawodowym MMA. Poza bardzo udanym debiutem w CWFC - wygrana z Paulem Marinem w pierwszej rundzie - "BJ" zapadł w pamęć wszystkim polskim kibicom także świetnym występem na MMA Attack 3 i poddaniem Tymoteusza Świątka.

Rywalem Lasoty, także podczas październikowej gali ACB w Moskwie, będzie Askar Askarov (2-0 MMA).

WOJ

Opublikowano: 2015-07-17

Komentarze

av

Świetny występ na mmaa3? To chyba różne walki oglądaliśmy. Jeśli uciekanie przez prawie cala walkę to świetny występ proponuje przerzucić sie na usaina bolta.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również