Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Dybowski: nie zgadzam się z werdyktem. Tarabańka: teraz cię rozbiję

dybowski-nie-zgadzam-sie-z-werdyktem-tarabanka-teraz-cie-rozbije

Bardzo duże emocje wywołała - i wciąż wywołuje - walka z ostatniej PLMMA 60/AFC 4, w której Tomasz Dybowski zmierzył się z Michałem Tarabańką. Większościową decyzją sędziów wygrał ten bój Tarabańka. Jego rywal, już w chwilę po ogłoszeniu werdyktu, zgłaszał swoje uwagi co do jego słuszności. I zgłasza je nadal. 

Na początek jednak opis boju Tarabańka vs. Dybowski z naszej relacji live z Włocławka:

"Michał Tarabańka i Tomasz Dybowski stoczyli wyrównany pojedynek, w którym sędziowie orzekli większościowe zwycięstwo zawodnika Nastula & Okniński Team. Ten werdykt bardzo nie spodobał się reprezentantowi Lider Fight Club/Dybol Team Zabrze. Dybowski tuż po walce długo dyskutował z arbitrami na temat ich decyzji. Sędziowie, pod przewodnictwem znanego m.in. z UFC i PLMMA Piotra Michalaka tłumaczyli, że jeden mocny cios waży więcej niż dziesięć słabych, że same obalenia nie decydują jeszcze o tym, że wygrało się bój. I była to słuszna interpretacja minionych zdarzeń w klatce. Bo o ile jeszcze w pierwszym starciu - biorąc pod uwage moc uderzeń oraz liczbę obaleń z obu stron - jak najbardziej słusznym wskazaniem był remis, o tyle później, szczególnie w drugiej rundzie ataki Tarabańki były już skuteczniejsze od natarć oponenta. Warto przy tym dodać, że podopieczny Mirosława Oknińskiego wykazał się podczas swojego występu także zaskakującym brakiem zdecydowania w momentach, w których mógł przed czasem przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść - dobrze rozpoczęte ataki porzucał bowiem w połowie ich przeprowadzania. Co nie zmienia faktu, że na zwycięstwo zasłużył".

Jak już wspomnieliśmy, Tomasz Dybowski uważa, że jednak nie zasłużył. I w związku z tym na swoim facebookowym profilu umieścił taki oto wpis:

Wiele osób pyta o moją walkę. Niestety, przegrałem większościową decyzją sędziów. Z werdyktem się nie zgadzam, jednak muszę najpierw dostać nagranie wideo po którym będę chciał się odwołać, ponieważ werdyktem była zaskoczona większość ludzi na hali... Dodam tylko, że walczyłem z zawodnikiem trenującym w klubie organizatora gali... Ciężko jest się bić z gościem, który całą walkę przed Tobą ucieka... Gdy tylko będzie możliwość to wrzucę nagranie i sami ocenicie. Pozdrawiam.

Tarabańka, rzecz jasna, nie zgadza się z opinią przeciwnika. I już teraz zapowiada - także na Facebooku - że jest gotowy na rewanż:

Tomek, zamiast pisać jakieś głupoty weź się za treningi, bo w tej walce nie zrobiłeś nic, żeby wygrać, oprócz nieudolnych prób obaleń i machaniem w powietrze. Powiem ci tak: z chęcią wezmę rewanż z tobą, ale tym razem rozbiję cię tak, żebyś nie miał wątpliwości i nie szukał winny u sędziów. Do zobaczenia :)

Dybowski vs. Tarabańka 2, czyli rewanż z podtekstami? Byłoby ciekawie.

TUTAJ wyniki i relacja z PLMMA 60/AFC 4. TUTAJ wywiad Marcina Naruszczki z Michałem Tarabańką po gali

JAM

Opublikowano: 2015-11-15

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również