Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Fabricio Werdum ukarany za krytykę umowy UFC z Reebokiem

fabricio-werdum-ukarany-za-krytyke-umowy-ufc-z-reebokiem

Były mistrz wagi ciężkiej największej organizacji MMA na świecie Fabricio Werdum (21-6-1 MMA, 9-3 UFC) to kolejna "ofiara" kontraktu UFC z firma Reebok. Brazylijczyk, który pozwolił sobie ostatnio na krytykę zasad współpracy obu wspomnianych podmiotów, został właśnie za to ukarany.

Brazyllijczyk - przypomnijmy - pozwolił sobie ostatnio na "drobny" żart. Zamieścił bowiem na Instagramie zdjęcie promujące rewanżową walkę z Cainem Velasquezem na UFC 207, na którym to zdjęciu paraduje w efektownej koszulce z wyraźnie widocznym logiem firmy Nike.

"Vai Cavalo" wytłumaczył przy okazji, że negocjuje właśnie umowe z Nike, która ma wspierać go we wszystkich pokaoktagonowych - i zgodnych z umową z Ultimate Fighting Championship - działaniach.

Przy okazji Werdum wyjaśnił też, że w czasie gdy kontraktu UFC z Reebokiem nie było zarabiał dzięki sponsorskiemu wsparciu od 100 do 150, a nawet i 200 tys. dolarów za pojedynek. Teraz, po zmianie zasad i niemożności prezentowania w czesie pojedynku innych ptotektorów niż Reebok jego sponsorska gaża wynosi 5 tys. I jest to, wedle Werduma nie fair.

Słowa 39-letniego brazylijskiego wojownika nie pozostały bez odzewu szefów UFC. Werdum, który współpracował z telewizji transmitującymi gale UFC jako hiszpańskojęzyczny ekspert stracił swój telewizyjny kontrakt i wszystkie związane z nim gratyfikacje. Tak przynajmniej sam poinformował. Wyjasnił, że nie jest z tego powodu szczęśliwy, że przez trzy lata gdy współkomentował gale UFC wykonywał swoja pracę jak najlepiej umiał i że dzieki m.in. jego staraniom było to jedno z najlepszych sportowych wydarzeń w hiszpańskojęzycznych stacjach tv w historii.

A teraz już nie będzie.

Co tu dużo mówić - Werdum może mieć rację. A tymczasem Reebok i UFC podpadły kolejnej, sporej grupie swoich fanów.

KYCZ

Opublikowano: 2016-10-29

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również