Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Fedor Emelianenko gotowy na walkę w UFC z Fabricio Werdumem

fedor-emelianenko-gotowy-na-walke-w-ufc-z-fabricio-werdumem

Fedor Emelianenko nigdy nie zawalczył dla organizacji UFC, choć nie raz i nie dwa o takiej możliwości wspominano. Dana White wspominał nawet kiedyś, że niewiele brakowały, by udało mu się zorganizować bój Rosjanina z Brockiem Lesnarem.

Ostatecznie nic z tego nie wyniknęło. Nie oznacza to jednak, że idea wciągnięcia "Ostatniego Cara" do największej organizacji MMA na świecie jest już nieaktualna. Tak przynajmniej uważa sam 39-letni rosyjski wojownik, który po ponad trzech latach przerwy w startach postanowił odejść ze sportowej emerytury i powrócił w ubiegłym roku, by wystąpić na gali nowej, japońskiej organizacji Rizin. Była to pierwsza potyczka w MMA Emelianenki (35-4 MMA) od września 2012 roku.

Gdy Fedor ogłosił, że znów będziemy mogli zobaczyć go w akcji, część amerykańskich portali branżowych zakrzyknęła, iż rosyjskich wojownik na bank dogadał się z UFC. Po raz kolejny w historii okazało się jednak, że były to tylko płonne nadzieje.

Wszystko to nie oznacza jednak, że Emelianenko nigdy już nie dogada się z Daną White'em.

Bardzo często jestem pytany o UFC - przyznał w rozmowie z Epic MMA (patrz poniżej) legendarny, rosyjski wojownik. - Sprawa nie jest zamknięta, wciąż o tym rozmawiamy. W przyszłości możemy dojść do porozumienia. Bardzo chciałbym wystąpić w rewanżowej walce z Fabricio Werdumem. Wielokrotnie mówiłem UFC, że chce tej walki i że ją zaakceptuję.

Werdum (20-5-1 MMA, 8-2 UFC) to teraz, przypomnijmy, mistrz Ultimate Fighting Championship w wadze ciężkiej. Także on był pierwszym wojownikiem, który w czerwcu 2010 roku przerwał znakomitą passę zwycięstw Rosjanina, trwającą od kwietnia 2001 roku.

Nie mam już co prawda nic do udowodnienia, jednak chcę mierzyć się tylko z najlepszymi z najlepszych. I dlatego bój z mistrzem UFC Fabricio Werdumem jest dla mnie bardzo atrakcyjny - tłumaczy Fedor.

Czy więc niebawem dojdzie do tej konfrontacji? Trudno to przewidzieć, rosyjski gwiazdor MMA uchylił nam jednak rąbka tajemnicy dotyczącej jego przyszłości.

Mój następny pojedynek odbędzie się w Rosji. Nie mogę zdradzić więcej szczegółów, jednak powiem tyle, że zawalczę przed moimi fanami w moim rodzinnym kraju - wyznał Emelianenko.

Wywiad Fedora dla Epic MMA:

Opublikowano: 2016-03-26

Komentarze

av

Zawalczy pewnie z jakims mistrzem Kumitsu ze Slowacji. Jak chce walczyc z najlepszymi to niech przechodzi do UFC bo to sie juz robi nudne.

av

UFC będzie robić gale w Moskwie i tam za walczy Fedor z Werdumem. Znokaltuje go w drugiej rundzie i zdobędzie pas . to będzie jego jedyna walka w UFC i ostatnia w karierze.

av

do drago tak pewnie bedzie pz

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również