Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


FEN 12. Wojciech Janusz vs. Michał Oleksiejczuk dodana do rozpiski

fen-12-wojciech-janusz-vs-michal-oleksiejczuk-dodana-do-rozpiski

Jednym z najciekawszych zestawień w karcie walk gali FEN 12 Feel The Force będzie bój  MMA w wadze półciężkiej. 20 maja we wrocławskiej Hali Stulecia staną naprzeciw siebie Wojciech „Kulkinio” Janusz z Berserker’s Team Szczecin oraz Michał „The Hummer” Oleksiejczuk z GKS Górnik Łęczna. Pojedynek zakontraktowany jest w limicie do 93 kg.

Konsekwentnie stawiamy na utalentowanych, walecznych fighterów i nowe twarze. Ten pojedynek spełnia te kryteria. Janusz już u nas walczył i mimo ostatniej, nieznacznej porażki na punkty pokazał, że to do niego może należeć przyszłość wagi półciężkiej w Polsce. Wyciągnął z niej wnioski. Młodego ambitnego Oleksiejczuka sam jestem ciekaw. Ma dobry rekord, notowania i opinię. Chcemy, by to potwierdził w klatkoringu FEN. Wygra lepszy i nikogo nie skreślam, ani nie faworyzuję – stwierdził prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

25-letni Wojciech Janusz to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników szczecińskiego klubu, który jest prawdziwą kuźnią talentów. Janusz trenuje pod okiem legendarnego Piotra Bagińskiego. Był wielokrotnym mistrzem Polski w brazylijskim ju-jitsu i mistrzem Polski ADCC w submission fighting. „Kulkinio” udanie debiutował na gali FEN 7 w Bydgoszczy, pokonując błyskawicznie Andrzeja Piątkowskiego. W ostatniej swojej walce po zaciętym, emocjonującym boju decyzją sędziów przegrał z Marcinem Wójcikiem. W zawodowych walkach odniósł 4 zwycięstwa i tylko raz schodził pokonany.

Pochodzący z Włodawy Michał Oleksiejczuk ma zaledwie 21 lat, ale już został mistrzem lokalnej organizacji TFL. W trakcie swojej 5-letniej przygody z MMA został najlepszym zawodnikiem w kategorii junior, w wadze do 87 kg, w klasyfikacji generalnej Amatorskiej Ligi MMA w 2014 roku. W 2015 był już najlepszym zawodnikiem ALMMA w formule full-contact. W ciągu dwóch lat, od momentu, kiedy rozpoczął karierę profesjonalnego sportowca, wygrał 8 walk i tylko 2 przegrał.

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach eventim.pl i kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

JAM/oficjalna informacja FEN

Opublikowano: 2016-04-26

Komentarze

av

Janusz już u nas walczył i mimo ostatniej, nieznacznej porażki na punkty... -Przecież Wójcik rozrzucił go jak gnój po polu. Ha Ha ha

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również