Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


FEN 5: Vilem Fencl vs. Jakub Kozera kolejnym, dodanym pojedynkiem

fen-5-vilem-fencl-vs-jakub-kozera-kolejnym-dodanym-pojedynkiem

Organizacja Fight Exclusive Night zapowiedziała właśnie kolejny pojedynek kickboxingu na nadchodzącej gali FEN 5 „Cuprum Heros” w dolnośląskim Lubinie. Impreza odbędzie się w dniu 10 stycznia 2015 w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28b, a w międzynarodowej walce na zasadach K-1 zmierzą się dwaj zawodnicy wagi ciężkiej: Jakub Kozera z Gwardii Zielona Góra i Vilém Fencl z czeskiego klubu Lanna Gym z Pragi.

25-letni Jakub Kozera to wielokrotny mistrz Polski w formule full-contact, ale także zdobywca Pucharu Świata w kickboxingu i brązowy medalista mistrzostw świata z 2013 roku. Ma za sobą także walki zawodowe w formule K-1, a nawet boksie. Trenuje w Zielonej Górze pod okiem Tadeusza Dudy. Uchodzi za wielki talent, co potwierdzał na amatorskich arenach, a teraz chce podbić zawodową scenę kickboxingu nie tylko w Polsce.

Vilém Fencl, czeski zawodnik o przydomku „Shunka”, ma 25 lat i wiele amatorskich sukcesów na koncie. Zdobył m.in. w 2013 rokuw Portugalii wicemistrzostwo Europy w Muay Thai IFMA.

W październiku 2014 roku był też drugim zawodnikiem mistrzostw świata WKF-WTKA we Włoszech. Ma na koncie także tytuły mistrza Czech. W swojej ostatniej zawodowej walce na gali GFC 29 w Mlada Boleslav pokonał przed czasem w drugiej rundzie Antonina Ungermana.

To świetnie zapowiadająca się walka w Kickboxingu i co ważne – odbędzie się ona w tak lubianej przez fanów wadze ciężkiej. Ciężkie kopnięcia, ciężkie uderzenia a wygra lepszy tego wieczora. Nie chcę tu typować czy faworyzować kogokolwiek. Mnie jak prezesowi organizacji nie wypada tego robić, choć wiadomo, sercem jestem za Polakiem. Bardzo liczę na dobrą walkę i tego oczekuję od obu zawodników - powiedział prezes organizacji FEN, Paweł Jóźwiak.

Oficjalna informacja organizatorów

Opublikowano: 2015-01-02

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również