Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


FFC 19. Marcin Prachnio bezdyskusyjnie wypunktował Mateja Batinicia

ffc-19-marcin-prachnio-bezdyskusyjnie-wypunktowal-mateja-batinicia

To był, w zgodnej opinii obserwatorów, jeden z najlepszych pojedynków FFC 19, która w piątek 18 września 2015 odbyła się w Linzu. Czołowy polski "półciężki", były utytułowany karateka, wychowanek senseia Rafała Tomali z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin, Marcin Prachnio (8-2 MMA, na zdjęciu z lewej) pokonał w nim potężnego Chorwata Mateja Batinicia (14-3 MMA).

Już sam początek boju wskazywał na to, że Polak jest bardzo dobrze, także taktycznie, przygotowany do swojego występu w Austrii. Prachnio nastawił się bowiem przede wszystkim na mocne punktowanie rywala w stójce oraz na obronę, z minuty na minutę coraz bardziej desperackich, prób obalenia w wykonaniu chorwackiego wojownika.

I choć pod koniec pierwszej rundy obaj panowie znaleźli się na ziemi, to jednak 27-letni reprezentant Polski nie pozwolił zrobić sobie żadnej krzywdy.

W drugim starciu to także Prachnio dominował w walce. Chociaż, co warto podkreślić, obaj zawodnicy byli już zmęczeni, a tempo w porównaniu z pierwszą rundą, zdecydowanie spadło. Polak był jednak bardziej precyzyjny i niebezpieczny od Chorwata. Owszem, Batiniciowi udawało się trafiać byłego mistrza Europy w karate z Polski, jednak ten na każdy atak przeciwnika odpowiadał równie konkretnym kontratakiem.

Przed ostatnią rundą Matej Batinić wiedział, że jego jedyną szansą na odniesienie zwycięstwa jest zakończenie potyczki przed czasem, jednak nie miał już sił, by zadać decydujący cios lub obalić Polaka. I dlatego kontrolujący przebieg wypadków Marcin Prachnio wygrał ten bój jednogłośną decyzją sędziów.

W najważniejszym pojedynku FFC 19, znany m.in. z występów w UFC oraz z bardzo kontrowersyjnego boju z Maciejem Browarskim na FFC 16, Włoch Alessio Sakara (17-11, 2 NC MMA) pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Niemca Diba Akilę (2-1 MMA).

WOJ

Foto: FFC

Opublikowano: 2015-09-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również