Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Fight Night 7. Jackiewicz: walczę w Częstochowie, trenuję przed KSW

fight-night-7-jackiewicz-walcze-w-czestochowie-trenuje-przed-ksw

Jeszcze do niedawna w mediach pojawiało się kilka sprzecznych informacji co do daty i miejsca kolejnej walki „Wojownika”. Dziś jest już pewne, iż swój kolejny zawodowy pojedynek były mistrz Europy w wadze półśredniej Rafał Jackiewicz (43-11-2, 21 KO) stoczy 30 listopada 2013 w Częstochowie.

Jeszcze kilka dni temu jeden z najlepszych w historii polski półśrednich, który nie narzeka na brak propozycji ze strony promotorów negocjował warunki kontraktu, dziś jednak doszedł do porozumienia i pojawi się na gali organizowanej przez grupę NG Promotions.

Tak, to prawda dogadałem się dziś z Marcinem Najmanem i będę walczył 30 listopada w Częstochowie. Miałem także inne propozycje, ale zdecydowałem się przyjąć ofertę grupy NG Promotions, bo mi to bardzo pasuje. Moje usługi są na sprzedaż. Do póki nie walczę w MMA będę walczył w boksie. Chcę wykorzystać swój czas i nazwisko, na które pracowałem przez lata. Ja bardzo długo pracowałem na to, co dziś mam i mogę powiedzieć, że teraz jestem w pełni ułożonym zawodnikiem. Jestem dobry technicznie, szybki i wiem czego chcę, a chcę uczciwie zarabiać pieniądze. Pół życia kradłem, ale od kiedy walczę w boksie zawodowym, czyli od parunastu lat zarabiam na życie ciężką pracą. Nikomu nie robię krzywdy, a za dobrze wykonaną pracę chcę zarabiać godne pieniądze. To czy będę walczył u Najmana, Wasilewskiego czy Snarskiego nie ma dziś dla mnie znaczenia. Ja reprezentuję sam siebie i jestem wolnym zawodnikiem. Ja sprzedaję siebie i sam jestem swoim promotorem powiedział portalowi BoxingNews.pl Rafał Jackiewicz.

Najbliższy występ nie będzie dla Jackiewicza ostatnim podczas gali organizowanej przez Marcina Najmana i Łukasz Głowackiego. Pięściarz porozumiał się z organizatorami gali i po nowym roku ponownie pojawi się w ringu na imprezie organizowanej przez NG Promotions w pojedynku, którego stawką będzie mistrzowski pas.

Kolejny pojedynek na gali grupy NG Promotions stoczę w marcu lub kwietniu. Walka będzie zakontraktowana na 8 lub 10 rund, ale o tym zdecydują już organizatorzy powiedział Rafał Jackiewicz.

Jackiewicz nadal potwierdza, że plany związane z jego występami na bokserskim ringu nie kolidują z przygotowywaniem się do walk w formule MMA. Pięściarz ma podpisany kontrakt na 4 walki w federacji KSW i jak zapewnia nie ma zamiaru tylko na te cztery pojedynki pojawić się formule MMA, ale chce na dłużej związać się z federacją KSW.

Nic się nie zmieniło i mogę potwierdzić, że mam podpisany kontrakt z federacją KSW na 4 pojedynki. Teraz ostro trenuje parter. Nawet trenując do walki w Wieliczce trenowałem parter. Boks traktuję jako dodatek, a tak naprawdę trenuję już pod MMA. Ustaliłem z Maciejem Kawulskim oraz Łukaszem Jurkowskim, że gdy dojdziemy do wniosku, że mój parter jest dobry, to wtedy pojawię się na ringu MMA. Ja chcę walczyć, a nie tylko odwalić jedną czy dwie walki w MMA. Chcę być zawodnikiem MMA i nim będę – powiedział Rafał Jackiewicz.

W ostatniej walce, która miała miejsce 19 października w Wieliczce Rafał Jackiewicz pokonał na punkty Michała Żeromińskiego (5-1) i udowodnił, że nadal jest w naprawdę dobrej dyspozycji.

Info: www.boxingnews.pl

[Reklama: Kup bilet na galę Fight Night 7: Obrona Częstochowy!]

Opublikowano: 2013-10-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również