Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Fighters Arena 4. Łukasz Chlewicki: jestem "Sasza", bo mam zdrowie

fighters-arena-4-lukasz-chlewicki-jestem-sasza-bo-mam-zdrowie

Wywiad z urodzonym we Włocławku Łukaszem Chlewickim, który już 24 listopada na gali Fighters Arena 4 w Hali Mistrzów stoczy pojedynek z byłym mistrzem KSW Vitorem Nobregą.

W jakiej formie obecnie jesteś? Jak wyglądały Twoje przygotowania?

Łukasz Chlewicki: Jeśli chodzi o moją formę sportową to właśnie zakończyłem etap przygotowań (BPS-u) i trudno mi powiedzieć w jakiej jestem formie, aczkolwiek robiłem wszystko podczas przygotowań do walki, aby forma przyszła w dzień startu. Czy tak będzie okaże się już niebawem, 24 listopada, na Fighters Arena 4 "ATAK" we Włocławku.

Przygotowania do konfrontacji z Vitorem Nobregą przebiegały jak zwykle pod kątem przekrojowym walki. Trenowałem w naszym klubie Grappling Kraków, jak również odwiedziłem kolegów w klubie Gameness Team w Poznaniu i skorzystałem z ich pomocy w przygotowaniach.

Jak oceniasz swojego przeciwnika, byłego mistrza KSW, Vitora Nobregę?

Łukasz Chlewicki: Vitor Nobrega to solidny zawodnik, co pokazały jego starty dla organizacji KSW, gdzie zdobył mistrzowski pas. Jest to doświadczony fighter, doskonale wykorzystujący swój bazowy styl walki jakim jest jiu - jitsu.

Nobrega będzie walczył w niższej kategorii wagowej niż dotychczas. Będzie to miało wpływ na walkę?

Łukasz Chlewicki: Tak naprawdę nikt z nas nie wie jak będzie się prezentował w kategorii 77 kg., trzeba być gotowym na wszystko.

Znany z UFC Damian Maia czy Vitor Nobrega? Który z nich jest, według Ciebie, bardziej wymagającym rywalem?

Łukasz Chlewicki: Nie chciałbym porównywać tych dwóch fighterów. Są to specjaliści i profesjonaliści w tym co robią i każdy z nich to bardzo wymagający przeciwnik.

Jesteś w gazie. Kroczysz od zwycięstwa do zwycięstwa. Wspinasz się na szczyt. Jaki szczyt jest w twoich marzeniach i co chcesz osiągnać?

Łukasz Chlewicki: Co chcę osiągną, pytasz? Chcę dawać dobre walki i iść małymi kroczkami do przodu. Tylko tyle chcę. Albo aż tyle.

Będzie to dla Ciebie druga walka w federacji Fighters Arena. Jak wygląda współpraca? Jak oceniasz tę organizacje?

Łukasz Chlewicki: Jeśli chodzi o współpracę z organizacją Fighters Arena i jej szefem Marcinem Jesiotrem wszystko jest ok, dlatego też po pierwszej walce dla FA nasza współpraca trwa dalej. Jestem zadowolony, że mogę walczyć w tej organizacji.

Przed Tobą kolejne spotkanie z Twoją publicznością. Czujesz pomoc Wloclawka podczas swoich walk?

Łukasz Chlewicki: Fajnie jest walczyć przed własną publicznością, bo - jak wspomniałeś - miałem już okazję pokazać się w swoim rodzinnym mieście - Włocławku, stoczyć walkę i wspominam to bardzo miło. Mam nadzieję, że i tym razem też tak będzie. Czy czuję pomoc Włocławka podczas walki? Pewnie, mobilizuje mnie to pozytywnie no i kręci mnie pozytywna adrenalina z tym związana.

Wiem że nie lubisz pytań w stylu: znokautujesz swojego rywala? Ale słyniesz z twardego stylu walki. Tym razem masz przed sobą znakomitego parterowca. Musisz mieć jakąś taktykę. Zdradzisz ją?

Łukasz Chlewicki: Pewnie, że jest w głowie taktyka na tą walkę. Ale pozwolisz, że Game Plan pozostawię sobie oraz mojemu sztabowi. I nic nie powiem.

Powróćmy do wcześniejszego pytania. Podobno zyskałeś pseudonim "Sasza" właśnie dzięki prezentowanemu stylowi walki. Opowiedz nam o tym.

Łukasz Chlewicki: Po części tak jest, ale najpierw pseudonim "SASZA" padł gdzieś w gronie osiedlowych kolegów, przy jakiejś sytuacji, nie pamiętam jakiej, no i koledzy w klubie, do którego uczęszczałem na treningi judo, podchwycili tę ksywkę. A że podobno mam taki styl walki i jakieś tam zdrowie ;), podobnie jak zawodnicy z byłego ZSRR, to już tak zostało do dnia dzisiejszego.

Czy chciałbyś komuś podziękować?

Łukasz Chlewicki: Chcę podziękować: trenerowi od stójki - Henrykowi Piwowarowi, całemu teamowi Grappling Kraków za pomoc w przygotowaniach, ekipie z Gameness Team Poznań, i wszystkim pozostałym osobom, które mają wpływ na moje przygotowania - dzięki Wariaty!!! Oczywiście dziękuję moim sponsorom bez których nie mógłbym w pełni się tak zaangażować w przygotowania: AMINOSTAR, MD SPORT, PIT BULL, GLASSTECH, A & J FIZJOTERAPIA, WIKING, AGENCJA REKLAMOWA SPLENDOR

Teraz możesz powiedzieć coś do swoich fanów. Oni będą Cię wspierać.

Łukasz Chlewicki: Zapraszam wszystkich fanów MMA na mój pojedynek z Vitorem Nobregą podczas gali Fighters Arena 4 "ATAK". Będę robił wszystko, aby dać dobrą walkę. Szykują się dobre emocje sportowe. Do zobaczenia we Włocławku, 24 listopada, w Hali Mistrzów. Dziękuję za wywiad, pozdrawiam kibiców i fanów MMA!

Źródło: Fighters Arena

Opublikowano: 2012-11-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również