Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Fighters Arena 5 w Kraśniku. Adam Maciejewski vs. "Barlog" Kosecki

fighters-arena-5-w-krasniku-adam-maciejewski-vs-barlog-kosecki

Oficjalna informacja organizatorów: Mamy zaszczyt ogłosić wszystkim sympatykom MMA, że 26 stycznia 2013 roku w Kraśniku w województwie lubelskim, odbędzie się kolejna  gala FIGHTERS ARENA 5 "HOME". Zawody kibice obejrzą w Hali im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku. Swój pierwszy pojedynek w kraju i rodzinnym mieście Kraśniku stoczy prekursor polskiego MMA, zawodnik wagi ciężkiej mieszkający na stałe w Chicago, Adam "Maja" Maciejewski.

Kraśniczanin swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął już w szkole podstawowej. Jako młody zapaśnik odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej, zdobywając medale mistrzostw, Polski i Europy.  Był również mistrzem Polski seniorów w sumo. W wieku 21 lat wyemigrował do USA i tam rozpoczął karierę w MMA.

Za oceanem zadebiutował w 2003 roku w walce z zawodnikiem UFC Samem Hogerem. Jego kariera w USA potoczyła się błyskawicznie a utytułowany młody zapaśnik z polski wkrótce stał się "bohaterem chicagowskiej Polonii".

Na swoim koncie ma pojedynki z wieloma doświadczonymi i amerykańskimi fighterami. W 2003 Maciejewski stoczył dwie walki dla IFL, drugiej w tamtym okresie federacji w Stanach Zjednoczonych. Maja to jeden z pierwszych polskich profesjonalnych zawodników MMA, który zapoczątkował starty rodaków za oceanem reprezentując biało-czerwone barwy. Niestety w 2009 roku z powodu kontuzji Adam musiał zawiesić rękawicę na kołku. Będzie to jego pierwszy pojedynek po trzy letniej przerwie. Polak powrót do oktagonu miał zaliczyć 17 listopada 2012, jednak z nieznanych powodów jego przeciwnik, doświadczony Serb Miodrag Petkovich, nie stawił się na oficjalnym ważeniu.

Przeciwnikiem Adama Maciejewskiego będzie jeden z najtwardszych zawodników wagi ciężkiej w Polsce Andrzej "Balrog" Kosecki. Mieszkający w Zduńskiej Woli wojownik ma niekorzystny rekord, ale niesamowite serce do walki i duszę wojownika, której brakuje niestety wielu polskim zawodnikom, którzy jak się okazuje "robią rekordy. " Balrog "w swoim bilansie ma potyczki między innymi w pełnym wymiarze czasowym z Przemysławem Mysialą, zacięsty bój z Mamedem Khalidovem czy też Marcinem Tyburą.

- Adam Maciejewski to dobry zawodnik i cieszę się, że będę mógł się z nim zmierzyć. Mam zamiar dać z siebie wszystko i będę dążył do zwycięstwa wszelkimi znanymi mi metodami - zdradza zdeterminowany Kosecki.

Kolejnych zawodników gali Fighters Arena 5 Home przedstawimy już wkrótce

Opublikowano: 2012-12-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również