Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Gala Pankration MMA Włodawa. WYNIKI i relacja na żywo

gala-pankration-mma-wlodawa-wyniki-i-relacja-na-zywo

godz. 21:30. Błyskawicznie zakończyła się zawodowa walka wieczoru włodawskiej gali. Marcin Bartosik ruszył zdecydowanie na Grzegorza Lipskiego, wywrócił i gdy ten leżał na ziemi zaczął atakować ciosami. Przy okazji jednak "zapomniał" o zabieraniu ręki - lipski zaatakował balachą i po 25 sekundach poddał faworyta miejscowej publiczności, który wcześniej planował, że zwycięstwo zadedykuje narodzonemu w piątek synowi. Obaj panowie - dodajmy - byli wczesniej przyjaciółmi i gdy bój sie skończył zadeklarowali, że nimi pozostaną.

godz. 21:01. Krzysztof Mielniczuk miał zdecydowaną przewagę w pojedynku z Sebastianem Włodarczykiem. Reprezentant Fabryki Sport Chełm w pierwszej rundzie kontrolował przebieg wypadków w parterze, unikał zagrożeń, nie dał na początku rywalizacji założyć sobie balachy i generalnie swoją aktywnością, ciosami oraz pilnowaniem pozycji zapracował na zwycięstwo w pierwszych trzech minutach. W drugim starciu także dominował Mielniczuk, tyle że tym razem swoją wyższość chełmski wojownik podkreślił i zaznaczył dosiadem przy siatce oraz bombami bitymi z góry, które zadecydowały o tym, że sędzia Cezary Wojciechowski przerwał ten nierówny pojedynek jeszcze przed upływem regulaminowego czasu.

godz. 20:47. Marek Ostasz lekko zaszokował włodawskich kibiców, gdy w pierwszych sekundach rywalizacji wykorzystał błąd lokalnego faworyta Rafała Litwinika i zaatakował go gilotyną w stójce. Po kilku chwilach grozy dla miejscowych fanów MMA Litwiniuk zrzucił jednak z siebie Ostasza, zaatakował go mocnymi ciosami oraz sam zaczął dusić przy siatce. Skutecznie.

godz. 20:20. W pierwszej rundzie pojedynku Krystian Szewczyk vs. Giorgi Esjava Szewczyk próbował od początku ruszyć z ciosami na rywala, a gdy ten zaprosił go do parteru, próbował duszenia. Nieudanego, dodajmy. Esjava tymczasem próbował w pewnym momencie przechodzić pozycję i skontrolować rywala. Ostatnie sekundy także były niezłe w wykonaniu Esjavy, choć Szewczyk udanie bronił się przed jego atakami. Drugie starcie rozpoczęło się podobnie do pierwszego, tyle że tym razem miejscowy wojownik założonego już w pierwszych sekundach duszenia nie odpuścił oraz nie zmarnował. A że Esjava nie chciał klepać, sędzia Cezary Wojciechowski przerwał bój w momencie, gdy duszony przez Szewczyka przeciwnik totalnie odpłynął. Esjavę dość intensywnie cucono potem w klatce, tymczasem reprezentant klubu Eko Różanka Pankration Włodawa mógł świętować efektowne zwycięstwo.

godz. 20:06. Konrad Rusiński miał jeden, konkretny plan na walkę z Marcinem Kowalczykiem - sprowadzić rywala na ziemię i w tej płaszczyźnie kontrolować przebieg wypadków. Plan został zrealizowany w stu procentach. Rusiński, choć nie skończył pojedynku przed czasem, przez praktycznie pełne dziewięć minut zdecydowanie dominował w klatce, nie pozwalając przeciwnikowi na żadną konkretna akcję. Będąc cały czas z góry Rusiński co i raz zarzucał Kowalczyka ciosami na głowę, nie dając zaskoczyć się rzadkimi próbami balachy czy trójkąta. Jednogłośne zwycięstwo Rusińskiego jest więc jak najbardziej zasłużone.

godz. 19:47. Od mocnego uderzenia rozpoczęła się nam gala we włodawskim amfiteatrze. W pierwszym pojedynku Marek Wrzaszcz od pierwszych sekund przejął inicjatywę, zepchnął Adama Jawora pod siatkę, zszedł z nim do parteru, zdobył dosiad i... I było po wszystkim.

Walka wieczoru.

 • 77 kg.: Grzegorz Lipski pok. Marcina Bartosika przez poddanie (balacha), 1. runda (0:25)

Pozostałe (walki amatorskie).

 • 93 kg.: Krzysztof Mielniczuk pok. Sebastiana Włodarczyka przez TKO (ciosy w parterze), 2. runda (2:22)
 • 80 kg. (catchweight): Rafał Litwiniuk pok. Marka Ostasza przed poddanie (gilotyna), 1. runda (2:01)
 • 66 kg.: Krystian Szewczyk pok. Giorgiego Esjavę przez poddanie (duszenie gilotynowe), 2. runda (0:33)
 • 73 kg. (catchweight): Konrad Rusiński pok. Marcina Kowalczyka jednogłośną decyzją sędziów
 • 80 kg. (catchweight): Marek Wrzaszcz pok. Adama Jawora przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda (1:17)

Opublikowano: 2016-09-10

Komentarze

av

GRATULACJE GRZEGORZ LIPSKI! CZEKAM NA KOLEJNE WALKI!

av

Grzegorz Lipski w końcu przełamał złą passę i super. Bardzo dobry fighter

av

Lipski ładnie, to rozegrał, brawo

av

Grzegorz Lipski to prawdziwy fighter, nie poddaje się i idzie dalej po kolejne zwycięstwa, można liczyć na jakiś wywiad z nim ???

av

@Ninja:
Będzie wywiad i walka z Włodawy

av

Wsiasz dal niezłą walke, ale przeciwnik nic nie umial

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również