Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Hector Lombard: jestem kontuzjowany. Dlatego przegrałem

hector-lombard-jestem-kontuzjowany-dlatego-przegralem

Hector Lombard (31-3-1 MMA, 0-1 UFC) nieudanie zadebiutował miesiąc temu w UFC podczas gali nr 149. Co prawda zdaniem wielu kibiców był lepszy od Tima Boetscha (16-4 MMA, 7-3 UFC), jednak to nie jemu sędziowie przyznali zwycięstwo. W ten sposób, po 25 triumfach z rzędu, Lombard poniósł prestiżową porażkę.

Urodzony na Kubie wojownik był zdecydowanym faworytem tego boju. Teraz wyjawił, że do Oktagonu wszedł nie w pełni sił.

- Postanowiłem zdradzić wszystkim fanom, że podczas ostatniego pojedynku byłem kontuzjowany - napisał na Facebooku Lombard. - Nie byłem tego pewien na sto procent, jednak po wizycie u lekarza okazało się, że mam pęknięty mostek. Nabawiłem sie tego urazu podczas przygotowań do walki z Timem Boetschem. Musze zawiesić treningi na sześć tygodni. Nigdy wcześniej nie biłem się w takim stanie. Jednak zdecydowałem sie wejść do klatki, bowiem nie chciałem zawieść kibiców i UFC.

"Lightning", po tym jak zwakował tytuł mistrza wagi średniej Bellatora i podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship, był wymieniany jako kandydat nr 1 do pojedynku z mistrzem UFC Andersonem Silvą. Miał jedynie udowodnić w debiucie, że zasługuje na taki zaszczyt.

Po porażce z Boetschem Dana White oznajmił, że być może Lombard wcale nie jest aż tak dobry jak to się wcześniej wydawało. Dodał też, iż do jego walki o mistrzowski pas w wadze średniej może wcale nie dojść i być może najlepszym rozwiązaniem dla kubańskiego wojownika byłoby przeniesienie się do wagi półśredniej.

- Czuję się bardzo dobrze w kategorii do 185 funtów - tak Lombard na Twitterze skomentował słowa White'a. - To, że stoczyłem jedną nieudaną walkę nie oznacza, że powinienem od razu toczyć kolejne walki w limicie 170 funtów.

To wszystko jednak i tak nie ma teraz znaczenia. Po tym, jak "Lightning" ogłosił że przez sześć tygodni nie będzie trenował, jego kolejny występ w Oktagonie pozostaje wielką niewiadomą. Najprawdopodobniej w tym roku nie zobaczymy go już w akcji.

JAM

Opublikowano: 2012-08-09

Komentarze

av

przegrał i go skreślają...
prawdziwy mistrz znany jest z tego ile razy się podnosi po klęsce, a nie z tego, że jest niepokonany...

av

widocznie mistrzem moze byc tylko ten kto ciagle wygrywa, moze i nie jest taki dobry jak sie wydawalo

av

no coz mógł dostac furii i znokautowac boetscha w 1 rundzie , niewiedziec czemu nie zrobil tego ; a walka była nudna

av

tak ale hector wygral zdecydowanie ale sedziowie mieli inne zdanie

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również