Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Hector Lombard vs. Neil Magny na UFC Fight Night 84

hector-lombard-vs-neil-magny-na-ufc-fight-night-84

Bardzo ciekawe starcie ogłoszono na galę UFC Fight Night 84. Wracający do walk po rocznym zawieszeniu Hector Lombard (34-4-1 2NC MMA) skrzyżuje rękawice ze świetnie ostatnio spisującym się Neilem Magnym (17-4 MMA).

Lombard, kiedy dołączał do UFC bym jednym z najlepszych zawodników walczących poza tą właśnie organizacją. Jednak jego początki w Ultimate Fighting Championship okazały się trudne.

W debiucie - niesłusznie - przegrał niejednogłosną decyzją z Timem Boetschem. Pół roku później błyskawicznie rozbił Rousimara Palharesa, by za trzy miesiące znowu zaznać goryczy porażki. Tym razem od Lombarda lepszy okazał się Yushin Okami.

Po walce z Japończykiem, w której Hector wyraźnie odstawał warunkami fizycznymi, Kubańczyk zdecydował przenieść się do kategorii półśredniej.

W nowej kategorii Lombard jak na razie jest niepokonany. W październiku 2013 roku potrzebował niespełna dwóch minut, by znokautować Nate'a Marquardta, a w marcu 2014 roku pewnie wypunktował mocnego Jake'a Shieldsa.

Ostatni pojedynek Lombard stoczył w styczniu 2015 roku. Kubańczyk pewnie wygrał z Joshem Burkmanem, ale po walce został przyłapany na dopingu. Wynik walki zmieniono na no contest, a Lombard został zawieszony na rok.

Natomiast jego najbliższy rywal, Neil Magny prezentuje się ostatnio bardzo dobrze. Na 10 ostatnich walk, przegrał zaledwie raz, z wirtuozem parterowym Demianem Maią. Brazylijczyk całkowicie zdominował w parterze Neila i w drugiej rundzie poddał go duszeniem zza pleców.

Po walce z Brazylijczykiem, Magny stoczył dwa pojedynki z bardzo mocnymi rywalami, obu pokonując niejednogłośną decyzją. W sierpniu 2015 roku pokonał Ericka Silvę, a trzy miesiące później rewelacyjnie zaprezentował się w starciu z faworyzowanym Kelvinem Gastelumem.

Do walki Hector Lombard vs. Neil Magny dojdzie 20 marca.

Opublikowano: 2016-01-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również