Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Henderson podziękował UFC. Dana White: nie jestem na niego zły

henderson-podziekowal-ufc-dana-white-nie-jestem-na-niego-zly

Ben Henderson (23-5 MMA, 11-3 UFC), przypomnijmy, ogłosił dzisiaj że zmienia otoczenie i  z UFC przenosi się do organizacji Bellator. Były mistrz wagi lekkiej Ultimate Fighting Championship - co warto podkreślić - z dużą klasą pożegnał się z byłymi pracodawcami.

A zrobił to tak:

Byłbym niewdzięcznikiem, gdybym w takiej chwili nie podziękował Danie White'owi i Lorenzo Fertitcie. Ci panowie pomogli mi zmienić życie na lepsze i pozwolili, abym zapewnił rodzinie warunki bytowania, o jakich sam w dzieciństwie nie mogłem nawet marzyć. Będę im za to dozgonnie wdzięczny. Dzięki panowie za wszystkie udzielone mi rady, tak zawodowe jak i prywatne - napisał na swojej stronie Henderson, który postanowił nie przedłużać kontraktu z największą organizacją MMA na świecie (TUTAJ szczegóły).

Portal MMAjunkie poprosił o komentarz do całej sprawy szefa UFC. Dana White - zaznaczmy - również w godny pochwały sposób potraktował byłą już gwiazdę swojej organizacji.

Zaproponowaliśmy mu nowe warunki kontraktowe. Ben zarobiłby więcej pod warunkiem, że znów zostałby mistrzem. On jednak wybrał umowę, która z góry gwarantuje mu dobre dochody. To były mistrz, piętnasty w rankingu. My stawiamy na najlepszych, promujemy tych którzy wędrują z miejsca piętnastego na pierwsze, a nie na odwrót - wyjaśnił White. - Co nie zmienia faktu, że wciąż bardzo dobrze mu życzę. Nie jestem na niego zły. Kto wie, być może to ostatnia umowa, jaką kiedykolwiek podpisał? Otrzymał odpowiednią ofertę. Zasłużył na nią. Niech mu się wiedzie - dodał szef UFC.

Ben Henderson po raz ostatni walczył w listopadzie 2015, kiedy to na UFC Fight Night 79 pokonał Jorge Masvidala. Po tym boju miał uzgodnić warunki nowego dealu z Ultimate Fighting Championship. I wstępnie oznajmił, że ma nadzieję zakończyć swoją karierę w UFC, której był mistrzem w latach 2012-2013, trzykrotnie broniąc tytułu.

Teraz kolejne sukcesy "Smooth" będzie już ewentualnie odnosił w Bellatorze, w lekkiej lub/i półśredniej kategorii wagowej.

A tak na marginesie. Sposób rozstania Hendersona z UFC i UFC z Hendersonem godzien jest nagłośnienia i pochwały. Tak to powinni robić wojownicy i dżentelmeni w jednym.

JAM

Opublikowano: 2016-02-01

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również