Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Holohan zmuszony do zakończenia kariery. Powód: kłopoty ze zdrowiem

holohan-zmuszony-do-zakonczenia-kariery-powod-klopoty-ze-zdrowiem

Patrick Holohan (12-2-1 MMA, 3-2 UFC, na zdjęciu) nie zawalczy z Williem Gatesem (12-6 MMA, 1-2 UFC) na UFC Fight Night 87 w Holandii. Więcej, bezkompromisowego Irlandczyka już nigdy nie zobaczymy w Oktagonie. Wszystko dlatego, że "Chuligan" cierpi na rzadką przypadłość wywołującą zaburzenia krzepnięcia krwi.

Urodziłem się bez tzw. czynnika XIII we krwi - wyjaśnia Holohan. - Nigdy wcześniej tego tego nie ujawniłem, jednak muszę wreszcie wziąć na siebie tę odpowiedzialność, aby potem trener i organizacja nie znaleźli się w trudnej sytuacji. Do tej pory wychodziłem z założenia, że zbytnio nie ryzykuję wystepując w Oktagonie, lecz ostatecznie sytuacja uległa zmianie. Czas wreszcie spojrzeć prawdzie w oczy: nie wolno mi toczyć profesjonalnych pojedynków. Jestem w paskudnym nastroju, uwielbiałem bowiem to, co robiłem. Kochałem te chwile, gdy zakładałem rękawice, wychodziłem w blasku świateł do klatki i słyszałem tysiące dopingujących mnie ludzi oraz czułem obecność milionów widzów przed telewizorami. To już teraz przeszłość. Bardzo dziękuję całemu teamowi oraz trenerom za wsparcie i pomoc, jaką mi przez wiele lat udzialelali - dodał 27-letni, irlandzki wojownik.

Paddy Holohan, klubowy kolega Conora McGregora, odniósł trzy zwycięstwa w UFC: nad Shanem Howellem i Vaughanem Lee oraz w debiucie w największej organizacji MMA na świecie, nad Joshem Sampo. Doszło do tego na UFC Fight Night 46 w Dublinie, czyli w rodzinnym mieście Holohana, w którym miał okazję wystąpić także na UFC Fight Night 76 w październiku ubiegłego roku, kiedy to przegrał przez poddanie - w podniesionym w ostatniej chwili do rangi pojedynku wieczoru - boju z Louisem Smolką.

Pierwszej porażki w karierze 27-letni "The Hooligan" doznał w październiku 2014. Na UFC Fight Night 54 jednogłośną decyzją sędziów pokonał go Chris Kelades.

Z powodu wycofania się Holohana z gali w Holandii szefowie UFC szukają dla Williego Gatesa nowego przeciwnika.

JAM

Opublikowano: 2016-04-25

Komentarze

av

Ale masakra, tylko współczuć :(

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również