Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


ICW 2/PLMMA 52 w Bytomiu. Relacja i wyniki na żywo

icw-2-plmma-52-w-bytomiu-relacja-i-wyniki-na-zywo

W walce wieczoru nie było niespodzianki. Kerim Abzailov od pierwszej sekundy zdominowała Mateusza Piórkowskiego, sprowadził go do parteru i ostatecznie po 71 sekundach pierwszej rundy poddał kluczem na rękę. W taki właśnie sposób, po kolejnym tego wieczora zakończeniu boju przed czasem, zakończyła się ICW 2/PLMMA 52. Teraz czas na PLMMA 53, która 28 marca 2015 odbędzie się w Giżycku.

godz. 21:56. Arkadiusz Żaba, po zamieszaniu związanym z wycofaniem się rywala, ostatecznie podjął wyzwanie w K-1 i stanął w Bytomiu do boju z Krzysztofem Tkoczem własnie w tej formule. Taktyka Żaby była prosta - nie dać zasoczyć sie lekko chaotycznie atakującemu rywalowi i systematycznie prawy low kickiem rozbijać jego noge wykroczną. Juz po drugiej rundzie lewa noga Tkocza wyglądał bardzo źle, była sina i opuchnięta. W trzecim starciu niewiele się zmieniło, Żaba wciąz umiejętnie punktował rywala i ostatecznie wygrał jednogłośnie na punkty.

godz. 21:23. Mający przed występem w Bytomiu sześć walk na koncie Robert Bryczek nie pozostawił Mateuszowi Rycakowi złudzeń co do tego, jak wielkie znaczenie ma dobre napoczęcie rywala podczas wymiany ciosów w stójce. Mający doświadczenie w judo Rycak nie bardzo mógł je wykorzystać w boju z Bryczkiem, bowiem ten po kolejnej serii mocnych ciosów posłał Rycaka na matę i dobił go ciosami w parterze.

godz. 21:10. Robert Michlik, choć znalazł się na plecach w pojedynku z Tomaszem Boduszkiem, nie stracił rezonu i szukał zakończenia pojedynku z gardy. Ostatecznie Michlik ruszył po kimurę i ją w końcu wyciągnął. Był nawet taki moment, że część widzów - zamykając oczy i marszcząc twarze - oczekiwała na moment, gdy lewa ręka Boduszka "strzeli". Nie strzeliła na szczęście, choć kimura Michlika była zabójczo skuteczna.

godz. 21:02. 72 sekundy - tyle czasy potrzebował Marcin Skalik by balachą poddać Pawła Żyglińskiego. Co ciekawe obaj ci zawodnicy mają za sobą przegrane walki z Marianem Ziółkowski, który teraz był sędzia ich boju. Dla Skalika to pierwsze zwycięstwo w karierze.

godz. 20:54. I znów bardzo szybka potyczka za nami. Dawid Pancerz, po chwilowym pobycie na plecach w parterze, doprowadził do przetoczenia i to nie był z jego strony najbardziej rozsądna akcja. Jego rywal, Kamil Kabiesz, natychmiast zaatakował bowiem trójkątem nogami i tak długo wyciągał tę technikę, aż rywal w końcu odpłynął. Wszystko to trwało niecałe dwie minuty pierwszej rundy.

godz. 20:45. Historia pierwszej, zawodowej walki MMA w Bytomiu była bardzo krótka i dosadna. Michał Labus zaatakował błyskawicznie Dariusza Kazimierczuka i gdy rywal wylądował na plecach w parterze, dobił go potęznymi ciosami. I tak, po 43 sekundach, reprezentant Veto Team z Bielsko Białej bardzo udanie zakończył swój debiutancki występ w profesjonalnym MMA.

godz. 20:38. O losach kolejne walki w K-1 na ICW 2/PLMMA 52 zadecydowały przede wszystkim potężne low kicki, którymi Krzysztof Pawlas częstował przez większość boju Patryka Gulę. W drugiej rundzie Gula zaczął dodatkowo trafiać rywala potężnymi seriami ciosów na głowę i lewym sierpowym, bitym pod prawy łokieć, co rozpoczeło dzieło zniszczenia Guli w jego wykonaniu. Po dwóch liczeniach, Pawlas zaatakował Gulę kolejnym niskimi kopnięciami, po których okopana i zaczerwiniona noga wykroczna Guli nie wytrzymała ostatecznie trudów pojedynku. Ostatecznie więc sędziujący ten bój Norbert Anzorge, jak najbardziej słusznie, przerwał egzekucję Guli.

godz. 20:21. Szymon Boniecki bezwzględnie i bezdyskusyjnie zdominował w pierwszym pojedynku w K-1 bytomskiej gali Mateusza Latochę. Boniecki pozwolił przeciwnikowi dotrwać do końca pierwszej rundy, jednak w drugiej trzykrotnie posłał go na deski. Trzecie rzucenie rywala na mate było przy okazji także ostatnim. Boniecki wygrał więc w drugiej rundzie przez TKO.

godz. 20:01. W ostatnim, wyrównanym boju w amatorskim MMA zmierzyli się Łukasz Mielczarski i Rafał Mzyk. Mzyk lepiej radził sobie w w stójce, jednak w obaleniach i w kontroli walki w parterze przewaga była po stronie Mielczarskiego, który wygrał ostatecznie całą potyczkę niejednogłośną decyzją sędziów.

godz. 19:43. Szybko i efektownie zakończył walkę z Nikolasem Deptą Mateusz Lagierski. Lagierski, po okresie - niezbyt długim - pracy z rywalem w parterze, odważnie przeszedł do rzeczy, ruszył po balachę i ją założył. Co zmusiło Deptę do odklepania. W chwilę potem wydawało się, że wciąż jeszcze naładowany andrenaliną Lagierski poczęstuje na do widzenia pokonanego rywala stompem na głowę. Nic złego się jednak nie wydarzyło, emocje nie zwięły góry nad zdrowym rozsądkiem, do kompromitujących zdarzeń nie doszło. Ale było ciekawie...

godz. 19:35. Pierwszy pojedynek gali toczony był na zasadach amatorskich, jednak emocje z nim związane były w pełni profesjonalne. I Stolarczyk, i Kołaczek z ogromnym zaangażowaniem bili się przez pełne dziewięć minut. Kołaczek jednak, w przeciwieństwie do rywala, był zdecydowanie aktywniejszy w parterze, w którym to większość czasu spędził bijąc i kontrolując pozycję z góry. Dlatego też jego jednogłośne zwycięstwo na punkty nie było dla nikogo zaskoczeniem.

godz. 19:22. Jesteśmy po prezentacji, rozpoczęła sie pierwsza walka. Na otwarcie gali oglądamy amatorski pojedynek w MMA Kamil Stolarczyk vs. Paweł Kołaczek.

Walka wieczoru:

 • 73 kg.: Kerim Abzailov pok. Mateusza Piórkowskiego przez poddanie (klucz na rękę), 1. runda (1:11)

Główna karta:

 • K-1. 77 kg.: Arkadiusz Żaba pok. Krzysztofa Tkocza jednogłośną decyzją sędziów
 • MMA. 84 kg.: Robert Bryczek pok. Mateusz Rycaka przez TKO (ciosy w stójce i parterze), 1. runda (3:19)
 • MMA. 70 kg.: Robert Michlik pok. Tomasza Boduszka przez poddanie (kimura), 1. runda (2:10)
 • MMA. 70 kg.: Marcin Skalik pok. Pawła Żyglińskiego przez poddanie (balacha), 1. runda (1:14)
 • MMA. 61 kg.: Kamil Kabiesz pok. Dawida Pancerza przez poddanie (trójkąt nogami), 1. runda (1:57)
 • MMA. 77 kg.: Michał Labus pok. Dariusza Kazimierczuka przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda (0:44)

Pozostałe (K-1).

 • 70 kg.: Krzysztof Pawlas pok. Patryka Gulę przez TKO (low kicki), 2. runda (2:47)
 • 82 kg.: Szymon Boniecki pok. Mateusza Latochę przez TKO (trzeci nokdaun), 2. runda (1:23)

Pozostałe (walki amatorskie MMA 3 x 3 min.):

 • 66 kg.: Łukasz Mielczarski pok. Rafała Mzyka niejednogłośna decyzją sędziów
 • 77 kg.: Mateusz Lagierski pok. Nikolasa Deptę przez poddanie (balacha), 1. runda (1:45)
 • 70 kg.: Paweł Kołaczek pok. Kamila Stolarczyka jednogłośną decyzją sędziów

Opublikowano: 2015-03-21

Komentarze

av

Michał Labus nie jest zawodnikiem Berserkers Team B-B..... Jest zawodnikiem Veto Team Bielsko-Biała.

av

@lady:
Poprawione :-) Dzięki

av

Słabi zawodnicy,słaba gala,mało widzów.

av

chyba nie byłeś na gali, to po co sie udzielasz, hala praktycznie cała zapełniona a walki były dobre

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również