Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Invicta FC 5. Cris "Cyborg" Santos będzie walczyła z Ediane Gomes

invicta-fc-5-cris-cyborg-santos-bedzie-walczyla-z-ediane-gomes

Cristiane Santos (10-1 MMA, na zdjęciu) ostatecznie i na dobre zrezygnowała z UFC. "Cyborg", która wraca po okresie dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących, wystąpi 5 kwietnia 2013 podczas gali Invicta FC 5. Jej rywalką będzie Ediane Gomes (10-2 MMA).

Potwierdziło się więc to, o czym mówił niedawno (szczegóły TUTAJ) menedżer Santos, Tito Ortiz: że jego zawodniczka poprosi o zwolnienie z kontraktu z Ultimate Fighting Championship przedstawionego jej po tym, jak zlikwidowano Strikeforce, z którą "Cyborg" była związana (obie federacje należały ostatnio do firmy Zuffa).

Uznawana do niedawna za najlepszą wojowniczką MMA na świecie Brazylijka nie chciała walczyć w UFC w wadze koguciej, gdyż - jak twierdziła - istnieją ku temu poważne przeciwskazania medyczne. Jej lekarze sporządzili nawet właściwe pisma, które otrzymał Dana White.

Szef UFC nie czuł się jednak przekonany i nie bardzo widział sens rywalizacji Santos z Rondą Rousey, "kogucią" mistrzynią Ultimate Fighting Championship, w wyższej kategorii wagowej, której na dodatek w największej organizacji MMA na świecie na razie nie stworzono i o stworzeniu której wcale się myśli.

Więc ostatecznie "Cyborg" w UFC podziękowano. A ta bardzo szybko podpisała kontrakt z Invictą, która w kartach walkach umieszcza tylko i wyłącznie panie.

Warto dodać, że niedawno Ultimate Fighting Championship przyjęła w swoje szeregidwie nowe zawodniczki: brązową medalistę w zapasach z igrzysk olimpijskich w Atenach z 2004 roku, walczącą ostatnio właśnie dla Invicty, Sarę McMann (6-0 MMA) i Kanadyjkę, także reprezntującą Invictę, Alexis Davis (13-5 MMA).

WOJ

Oto rywalka "Cyborg" w akcji (start od 1:50):

Opublikowano: 2013-02-15

Komentarze

av

Szkoda, że w UFC nie zawalczy.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również