Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Izabela Badurek w drodze po drugi, mistrzowski pas PLMMA

izabela-badurek-w-drodze-po-drugi-mistrzowski-pas-plmma

Izabela Badurek (6-3 MMA, 3-0 PLMMA) swój kolejny pojedynek stoczy 21 maja 2016 w Łomiankach, podczas MMA Nastula Cup/PLMMA 67. Najbliższa rywalka Polki na razie nie jest znana.

Nasza wojowniczka nie będzie jednak tym razem broniła mistrzostwa kategorii muszej. Zawalczy natomiast o pas wagi koguciej. Przeskoczy więc z kat. do 57 kg. do wagi 61 kg.

24-letnia Polka - przypomnijmy - została najlepszą "muszą" reprezentantką Profesjonalnej Ligi MMA w lutym tego, po zwycięstwie na PLMMA 63/AFC 8 w Łobzie nad niepokonaną wcześniej Francuzką Isabelle Pare (5-1-1 MMA, 0-1-0 PLMMA).

Teraz rywalką lublinianki miała być Włoszka Mara Romero Borella (6-4 MMA), jednak ostatecznie do tego boju nie dojdzie.

Jak tłumaczy Mirosław Okniński, trener Badurek, wszystko to nie oznacza to, że Polkę czeka w maju łatwie zadanie.

Iza jak Conor McGregor? Coś w tym jest. Tyle, że ona nie skończy jak on - podkreśla Mirosław Okniński.

I dodaje, iż docelową kategorią wagową Izabeli Badurek wciąż jest ta do 57 kg.

Badurek w kwietniu ubiegłego roku, na UFC Fight Night 64 w Krakowie, stoczyła jak dotąd jedyną potyczkę w największej organizacji MMA na świecie. Do walki tej doszło  w wadze do 52 kg., czyli w kategorii słomkowej, w której rządzi i dzieli Joanna Jędrzejczyk. Dla pochodzącej z Lublina wojowniczki było to traumatyczne przeżycie.

Badurek, która już wcześniej miewała kłopoty ze zrobieniem wagi, tym razem stanęła przed koniecznością zmieszczenia się w nigdy wcześniej nieosiąganym limicie.

Podczas ceremonii ważenia przed galą była więc w bardzo złej dyspozycji. Mimo, że Polka w końcu wniosła na wagę żądanę liczbę kilogramów, cały proces pozbywania się zbędnego ciężaru wpłynął znacząco na jej marną postawę w nieudanym boju z Aleksandrą Albu.

Badurek, choć po tym występie musiała rozstać się z Ultimate Fighting Championship, wciąż wierzy w powrót do elity kobiecego MMA na świecie.

I stąd pomysł na toczenie kolejnych walk przede wszystkim w kategorii muszej. Nie jest bowiem tajemnicą, że UFC przymierza się do stworzenia nowej dywizji kobiecej, włąśnie w limicie do 57 kg, czyli do 125 funtów.

Ponieważ jednak Polak wystąpiła po raz ostatni całkiem niedawno, bo pod koniec lutego 2016, trudny etap zrzucania większej liczby kilogramów został jej tym razem oszczędzony.

I stąd limit do 61 kg. oraz - przy okazji - szansa zdobycia kolejnego trofeum. W ringu, w pojedynku toczonym na zasadach PRIDE.

TUTAJ najświeższa rozpiska MMA Nastula Cup/PLMMA 67.

TUBA

Opublikowano: 2016-03-25

Komentarze

av

miała być stabilizacja formy,a tutaj widać pełną gębą że ktoś ma problem z wagą.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również