Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jackson: Jestem w pełni zdrowy i gotowy na walki z czołówką UFC

jackson-jestem-w-pelni-zdrowy-i-gotowy-na-walki-z-czolowka-ufc

Gdy w styczniu 2013 roku Quinton “Rampage” Jackson (35-11 MMA, 7-5 UFC) opuszczał UFC przyznał, że nie jest już tym samym zawodnikiem wagi półciężkiej co kiedyś. Trzy porażki z rzędu, które zanotował mocno nadszarpnęły jego pewność siebie i wydawało się, że ciężko będzie mu wrócić na szczyt. Szczególnie bolesna dla "Rampage" była ostatnia z porażek, której doznał w walce z Gloverem Teixeira.

“Nie wiem, czy mogę dziś konkurować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Pierwszy raz przytrafiły mi się, aż trzy porażki z rzędu. Nie mam jednak zamiaru się poddać i nie jest to moja ostatnia walka w MMA. Być może spróbuję swoich sił w boksie. Nadal chcę walczyć i nadal mam w sercu ducha walki. Jestem teraz wolnym zawodnikiem i jeśli ktoś będzie mnie potrzebował to jest do dyspozycji. Chcę toczyć ekscytujące dla kibiców walki.” - mówił po ostatniej walce, którą stoczył na gali UFC Jackson.

Jak się okazuje 10 miesięcy przerwy od MMA, a następnie trzy wygrane pojedynki na gali Bellator pozwoliły Jacksonowi znów zabłysnąć i niebawem kibice ponownie zobaczą go na gali UFC. Popularny zawodnik MMA twierdzi, że po trzech wygranych oraz wyleczeniu kilku kontuzji, z którymi się borykał znów może dołączyć do światowej czołówki MMA i konkurować z najlepszymi zawodnikami federacji UFC. Jackson zapowiada, że jego powrót do UFC ma być dla niego szansą na pokazanie pełni swoich umiejętności w konfrontacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. “Rampage” chce dać kibicom jak najbardziej emocjonujące walki i na tym ma zamiar skupić się po oficjalnym powrocie do klatki UFC.

“Podczas walki z Gloverem Teixeirą miałem kontuzję, podobnie było podczas pojedynku z Ryanem Baderem. Gdy jestem w pełni zdrowy walczę zupełnie inaczej. Podczas ostatnich trzech pojedynków nie dokuczała mi żadna kontuzja. Do klatki wróciłem dopiero po uporaniu się ze wszelkimi urazami, których wcześniej doznałem. Od czasu mojego ostatniego występu w UFC w moim życiu wiele się zmieniło. Jestem gotowy na pojedynki z najlepszymi zawodnikami. Tak długo jak kibice będą chcieli oglądać moje walki, chcę dawać im emocjonujące pojedynki. Mam dość nudnych walk facetów, którzy wygrywają, ale ich pojedynki nie są emocjonujące z powodu taktyki, jaką obierają. Ci faceci są trucizną dla tego sportu. Ja nigdy nie oglądam się na innych. Wchodzę do klatki, aby zrobić to, co uczyniło mnie popularnym, czyli dać kibicom ekscytującą walkę. Kibice nadal mnie kochają, dlatego UFC zdecydowało się ponownie podpisać ze mną kontrakt.” - powiedział MMAjunkie.com, Jackson.

Autor: Łukasz Głowacki/Razor (BoxingNews.pl)

Opublikowano: 2014-12-30

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również