Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jak Władimir Kliczko ośmiesza boks i pomaga MMA. KOMENTARZ

jak-wladimir-kliczko-osmiesza-boks-i-pomaga-mma-komentarz

Dobijanie pięściarskiej wagi ciężkiej trwa w najlepsze. Władimir Kliczko odwołał zaplanowaną na najbliższą sobotę walkę z Jeanem-Markiem Mormeckiem, ponieważ mu się kamyczki w nerkach odezwały.

Mniej więcej rok temu tenże sam Władimir wycofał się z planowanego boju z Dereckiem Chisorą, bo go brzuszek lub grzbiet - w zależności od tego, kto z jego ekipy składał dramatyczne donosy - rozbolał.

Daleki jestem od bagatelizowania zdrowotnych kłopotów bokserów, szczególnie tak wszechmocnych jak bracia Kliczko. Ja w nie zwyczajnie nie wierzę!

Chętnie dowiedziałbym się, jak np. szły bilety na galę z udziałem młodszego z braci Kliczków (w nosie mam oficjalny komunikat mówiący o 30 tys. sprzedanych wejściówek. To firma należąca do Kliczków je dystrybuuje, więc spreparować może każdą, potrzebną w danym momencie informację. Tym bardziej, że o PR braci K. też dba przecież ich własna spółka). A może Władimir ciutkę z jakimiś preparatami przesadził? I nie chodzi tu wcale o te do wybielania zębów czy na porost włosów.

Aha, no i warto sprawdzić też, czy nie są prowadzone jakieś zakulisowe negocjacje z innymi, potencjalnymi rywalami. W najbardziej niegdyś prestiżowej kategorii wagowej zawodowego pięściarstwa rządzą bowiem teraz maminsynki oraz kłamczuszki. I tyle. Wstyd.

Dlatego osobiście polecam najbliższą galę UFC 140 i kolejną, nr 141. Waga ciężka: marzenie, przed nami przecież pojedynek Overeem - Lesnar (też znany ze zdrowotnych perypetii. Tyle, że poważnych). Odwołana walka? Nie ma sprawy, organizatorzy zawsze mają wyjście awaryjne. Że zawodowy boks jest bardziej prestiżowy od MMA?

Akurat. Nie mylmy majestatu z majuskułą, proszę.

JACEK ADAMCZYK

Autor jest głównym wydawcą kanału Orange sport oraz publicystą sportowym i felietonistą portalu MMAnia.pl, od lat zajmującym się tematyką sportów walki

Opublikowano: 2011-12-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również