Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jan Błachowicz przegrał z Gustafssonem, ale zasłużył na słowa uznania

jan-blachowicz-przegral-z-gustafssonem-ale-zasluzyl-na-slowa-uznania

To był taki Jan Błachowicz, jakiego chcielibyśmy oglądać jak najczęściej. Polak wyszedł mocno zmotywowany do pojedynku z faworyzowanym Aleksandrem Gustafssonem i już na początku walki w Hamburgu zaskoczył Szweda kilkoma świetnymi kombinacjami, po których na twarzy byłego pretendenta do tytułu mistrza UFC pojawiło się rozcięcie.

Podopieczny Piotra Jeleniewskiego, współpracujący z Robertem Złotkowskim i Kamilem Umińskim, walczył w stójce bez kompleksów, jednak różnicę zrobiło już pierwsze, bardzo spokojne i udane sprowadzenie Polaka do parteru. Szwed zaczął uderzać łokciami i to niczego dobrego nie wróżyło.

Podobnie było w drugiej rundzie, w której dzielnie idący do przodu Janek wylądował na macie wywrócony przez rywala już po trzydziestu sekundach rywalizacji. Niestety, mimo bardzo aktywnej postawy z pleców i prób poddania Gustafssona, czujny, bardzo metodyczny szwedzki wojownik nie dawał się zaskoczyć i porozcinał Polaka znów uderzając go łokciami.

Mimo wielkiej chęci Błachowicza, by odwrócić losy boju w ostatnim starciu, Szwed - który powrócił do Okatgonu po prawie rocznej przerwie - nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, kontrolując przebieg wypadków i fundując Polakowi dwa kolejne sprowadzenia.

To właśnie umiejętności parterowe szwedzkiego 29-latka i nr 2 w wadze półciężkiej w UFC były decydujące dla odniesienia zwycięstwa przez faworyta. Mimo bowiem bardzo dobrej postawy w stójce, Polakowi nie udało się uniknąć obaleń. I przez to nie był w stanie w odpowiednim stopniu przeciwstawić się Gustafssonowi.

Mimo to jednak Jan Błachowicz stoczył bardzo dobrą walkę i zasłużył po niej na słowa uznania. Jego rywalem - przypomnijmy - był bowiem jeden z najlepszych wojowników MMA na świecie.

JAM

Opublikowano: 2016-09-03

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również