Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jedno kopnięcie wykonywane tysiąc razy, czyli seminarium z "Gorillą"

jedno-kopniecie-wykonywane-tysiac-razy-czyli-seminarium-z-gorilla

5 stycznia 2013 w Dębicy po raz kolejny odbyło się seminarium MMA, które poprowadził Tomasz „Gorilla” Drwal. Oto relacja z tego wydarzenia, zamieszczona TUTAJ, na oficjalnej stronie pierwszego, polskiego wojownika w UFC:

Seminarium szkoleniowe zaczęliśmy już o godz. 10 rano. W pierwszej części zajęliśmy się techniką walki w stójce z dystansowaniem oraz skróceniem dystansu. Po solidnej i ciekawej rozgrzewce zaczęliśmy przerabiać kilkanaście kombinacji ciosów rękami w połączeniu z uderzeniem kolanem lub kopnięciami. Zauważyliśmy, że niektóre rzeczy były dla uczestników zupełnie nowe. Doskonalenie techniki w formie zadań czy zabaw jest najlepszym sposobem na to, by szybciej wchłonąć nowy materiał.

Po przerwie obiadowej zaczęliśmy drugą część szkolenia od walki w klinczu, nauki obaleń i technik kończących w parterze. Podobnie jak w walce w stójce nie wszystkie motywy walki w klinczu i zapasach były znane uczestnikom, co wyraźnie widać było po tym, że nie każdy wykonywał je poprawnie technicznie.

– Wszelkie nowe techniki należy powtarzać do momentu, aż w walce będziemy wykonywać je z „automatu”. Jak to powiedział Bruce Lee: „Nie obawiam się przeciwnika, który zna sto kopnięć, obawiam się takiego, który wykonuje jedno tysiąc razy dziennie” – radził Tomasz „Gorilla” Drwal.

Po szkoleniu technicznym przyszedł czas na kilka słów na temat diety, suplementacji, regeneracji. Dyskusja dotyczyła tzw. dopalaczy i odżywek, które przechodzą wszystkie atesty Unii Europejskiej oraz WADA (World Anti-Doping Agency). W temacie odżywiania i suplementacji zakończyliśmy na temacie oliwy z oliwek.

– Najlepsza oliwa to extra virgin olive oil. Przy jej wyborze nie należy sugerować się ceną. Za butelkę naprawdę dobrej oliwy trzeba zapłacić ok. 25-35 zł – wyjaśniał Tomasz Drwal.

Uczestnicy pytali również, jak się odżywiać oraz jak kształtować cechy motoryczne takie jak siła, wytrzymałość, szybkość, w połączeniu z treningiem technicznym do walki. Tomasz Drwal radził, że najlepszy jest cross, czyli trening funkcjonalny, i zestaw ułożony pod walkę lub zestaw ułożony bardziej na wytrzymałość lub siłę w zależności od indywidualnych potrzeb.

Nasze seminarium zakończyliśmy wspólnymi fotkami oraz przypomnieniem, iż już niedługo z niektórymi osobami zobaczymy się na zimowym obozie w Zakopanem.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Tomasz „Gorilla” Drwal Team

Opublikowano: 2013-01-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również